Не здобутки техніки, а вага Слова в суспільстві визначає міру його цивілізованості.
Андрій Содомора, український перекладач, письменник, науковець

Луценко не впевнений, що замовники вбивства Гонгадзе будуть покарані

14 грудня, 2017 - 10:20
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Генеральний прокурор Юрій Луценко не впевнений в тому, що слідству вдасться встановити замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Відповідаючи на питання, чи будуть названі замовники злочину, увечері в середу, 13 грудня, в ефірі телеканалу ZIK, генпрокурор сказав: "Не знаю, не можу сказати".

Основною перешкодою на шляху до встановлення істини Луценко назвав поведінки засудженого за вбивство Гонгадзе екс-начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, який відмовляється давати свідчення проти замовників.

"У даний час ми знаємо багато чого, але ключові свідки мертві, а один живий генерал Пукач, на жаль, всупереч усьому, в тому числі, і моїм спробам, навіть при можливості пом'якшення його найсуворішого покарання, не дає відповідних показів", - пояснив генпрокурор.

За словами Луценка, Пукач - "фактично останній свідок", який би міг посприяти слідству встановити замовника злочину.

Нагадаємо, що адвокат ще одного потерпілого у цій справі Олексія Подольського Тетяна Костіна, яка добре знайома з матеріалами справи, зауважила, що Олексій Пукач надав необхідні свідчення: «Матеріали справи, починаючи з досудового розслідування і закінчуючи сьогоднішнім днем, коли справа знаходиться в касаційному суді, дають послідовну відповідь на те, хто насправді був замовником в злочині проти Гонгадзе і Подольського. Покази Пукача є незмінними. Вони такими були і на слідстві, і на суді першої інстанції, і в апеляційному суді, і в касаційному суді. Більше того, у засідання касаційної інстанції 31-го травня 2017-го року Пукач повідомив всім присутнім журналістам, а пізніше прокуратура внесла в реєстр відомості, про те, що на нього чинився тиск протягом всіх років розслідування. Є особи, які бажали щоб він змінив свої покази і не називав замовників».

Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в одному з лісів Київської області виявили його тіло. У 2009 році в Київській області виявили останки черепа, які, за даними експертизи, належали журналісту.

У 2008 році суд визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох екс-працівників МВС: Валерія Костенка й Олександра Поповича було засуджено до 12 років позбавлення волі, а Миколу Протасова – до 13. У 2015 році Протасов помер у колонії.

У 2013 році за вбивство Гонгадзе до довічного позбавлення волі було засуджено Пукача, затриманого у 2009 році. Суд також позбавив його спеціального звання генерал-лейтенанта.

22 березня 2016 року Гонгадзе поховали в Києві.

26 травня 2017 року генпрокурор Луценко заявив, що розслідування вбивства журналіста – під його особистим контролем.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ