Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

На Вінниччині два цукрових заводи вже почали варити цукор

16 вересня, 2019 - 16:55
Фото з архіву автора

Станом на сьогодні, 16 вересня, виробничий сезон розпочали ПрАТ «ПК «Поділля» ВП «Крижопільський цукровий завод» і ТОВ «АК «Зелена долина» ВП «Цукровий завод» у смт. Томашпіль.

Загалом за словами заступника директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Валентина Кирилюк, у цьогорічному сезоні цукроваріння працюватиме 6-ти цукрових заводів. Окрім двох вище згаданих, це ТОВ ПК «Зоря Поділля» ВП «Гайсинський цукровий завод», ТОВ «Цукорагропром» філія «Жданівський цукровий завод», ТОВ «Іллінецький цукровий завод» і ТОВ «Юзефо-Миколаївська АПК» ВП «Михайлинський цукровий завод».

«Цього року через посуху наші аграрії почали копати цукрові буряки значно пізніше, аніж торік, – відзначає Валентина Кирилюк. – На сьогодні цукровий буряк викопано на площі 0,8 тис. га, що становить 1,7 % до запланованої площі. Торік на цей період ми вже мали близько 9 % викопаних площ. Загалом площа посівів цукрових буряків на Вінниччині становить понад 47 тис. га. Сировину перероблятиме шість цукрових заводів, два з них вже розпочали сезон».

Як писав «День», торік на Вінниччині у виробничому сезоні працювало 6 цукрових заводів, якими було прийнято понад 3 млн тонн цукрових буряків (в тому числі завезених з-за меж області). Вони виробили 445 тисяч тонн цукру, що складає 22 % від загальноукраїнського виробництва. Фактично кожен четвертий кілограм цукру був з Вінниччини.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ