Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

США пригрозили санкціями проти "Північного потоку-2"

17 травня, 2018 - 17:50
Фото Reuters

США посилили свою позицію проти газопроводу "Північний потік-2", який повинен з’єднати Росію і Німеччину, заявивши, що в зв'язку з проектом виникають проблеми з безпекою і що вони можуть застосувати санкції.

Про це УНН повідомляє з посиланням на Bloomberg.

США виступають проти проекту, тому що це збільшить "газову" залежність Європи від Росії. Сполучені Штати також стурбовані тим, що газопровід може відкрити для Росії можливість установки підводного обладнання для стеження у Балтійському морі, зокрема прослуховування уздовж маршруту трубопроводу, повідомила заступник помічника держсекретаря США з питань енергетичної дипломатії Сандра Оудкірк.

США випустили попередження в той час, як політики в ЄС заявили, що готові встановити захист для компаній від санкцій США, спрямованих проти Ірану.

Загрози США щодо "Північного потоку-2", які розділили східні і західні країни ЄС, можуть вплинути на компанії в Австрії, Франції, Німеччині та Нідерландах, пише видання.

За словами Оудкірк, проект може потрапити під санкції за законопроектом, прийнятим у серпні 2017 року. Конгрес США прийняв закон у відповідь на втручання Росії в Україні і її ймовірного втручання у вибори в США, надавши уряду повноваження приймати заходи проти будь-яких російських енергетичних проектів, у тому числі "Північного потоку-2", зазначила американський дипломат.

"Це означає, що будь-який проект трубопроводу, а у світі є багато проектів трубопроводів, які потенційно можуть бути охоплені, опиняються під підвищеним ризиком потрапити під санкції", - зазначила Оудкірк.

При цьому, як наголошується, американський дипломат висловила незгоду з припущенням, що Україна може отримати гарантії щодо захисту від будь-якої втрати доходів, якщо "Північний потік-2" переведе транзит газу.

"Ми не вважаємо, що гарантії можуть підлягати виконанню", - сказала Оудкірк, додавши, що Росія чітко заявила про свої наміри використовувати проект для обходу України.

Вона також відмахнулася від "помилкового" припущення про те, що США виступає проти трубопроводу, щоб забезпечити США потенційний ринок зрідженого природного газу. Вона зазначила, що США давно виступають проти проектів, які зроблять Європу більш залежною від російських джерел енергії.

Нагадаємо, що Президент Словаччини розкритикував "Північний потік-2".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: УНН

Новини партнерів

Loading...