Щоб зробити розумний вибір, треба перш за все знати, без чого можна обійтися.
Іммануїл Кант, німецький мислитель, антрополог, письменник, педагог, родоначальник класичної філософії

Кримський художник отримав Орден "Патріот України" за візуалізацію Чорнобильської трагедії

18 грудня, 2012 - 16:04
Фото Ивана Кудрявцева

Відкриття діорами перших хвилин Чорнобильської трагедії відбулося в євпаторійському музеї "Зірка Полин" у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Автору унікальної роботи Івану Кудрявцеву вручили Орден "Патріот України", повідомляє кореспондент "Дня".

"Подібне висвітлення трагедії 26 квітня 1986 не має аналогів і представлене в Україні вперше. Діорама показує перші години аварії на ЧАЕС, наочно демонструє всі масштаби трагедії. Я ретельно вивчав сотні фотографій, щоб відобразити точну копію станції, точну форму зруйнованих завалів реактора, а при написанні заднього плану, враховував, крім фото, відеоматеріал того часу. Діорама ЧАЕС розрахована на штучне освітлення: з різних ракурсів направлені джерела теплого і холодного світла, це створює закінчену яскраво виражену картину подій. Усередині зруйнованого реактора з-під уламків вибивається промінь блакитного світла , що показує інтенсивність радіаційного випромінювання. На поверхню піднімаються цівки диму «палаючого» реактора", - розповів художник.

За словами Івана, до роботи над діорамою він приступив, вже володіючи темою, тому що раніше для музею "Зірка Полин" робив макет інформаційно-ознайомчої панорами, завдяки чому встановив контакти з учасниками тих історичних подій, глибинно вивчив інформацію: від конструкції реактора ЧАЕС, до його героїв.

"Створення діорами я почав із серії ескізів і маленької паперової мініатюри. Важливою частиною було живописне полотно, яке створює просторову глибину і необхідний тривожний настрій. Площа полотна - понад 4 квадратні метри, воно написане на полотні олійними фарбами. Тут мені важливо було представити себе як художника. Основна частина, предметний план діорами, виготовлений з ПВХ-пластика з використанням різноманітних матеріалів та технік. Численні елементи (будівлі, сходи, зруйновані конструкції реактора, обгорілі стіни та закопчені приміщення, труби, теплові та охолоджувальні магістралі, прилеглі будівлі і навіть ліс з деревами) розфарбовані і затоновані вручну, олійними фарбами, за допомогою аерографа, тампона і кисті. Горизонтальна площина переднього плану, шириною близько двох з половиною метрів і глибиною понад метр і тридцять сантиметрів, вміщує значну частину Чорнобильській електростанції ", - розповідає про свою роботу майстер.

"Істинний героїзм і мужність повинні популяризувати музеї, надаючи широкий сектор історичної достовірної інформації, щоб молоде покоління, почувши абревіатуру ЧАЕС, згадувало екскурсію до музею, а не гру «Сталкер». Мені кілька разів пропонували екскурсію до Чорнобиля, але я не хочу туди їхати, тому що, працюючи над цією темою, я так близько вивчив її, так перейнявся нею, відчув гіркоту і біль втрат, що мене переслідує чітке відчуття присутності", - додав Іван Кудрявцев.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...