Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Потенційно небезпечний астероїд пролетить біля Землі 25 жовтня

23 жовтня, 2019 - 22:51
Фото Nasa

Астероїд 1998 HL1, який має діаметр від 440 до 990 метрів, наблизиться на мінімальну відстань до Землі 25 жовтня в 20:00 за київським часом. Подію транслюватимуть онлайн.

Про це повідомляє видання Techno.NV.

Кілька місяців тому NASA підписала контракт з приватною ракетобудівною компанією SpaceX на перший запуск DART — космічного апарату, який повинен знищувати потенційно небезпечні для Землі астероїди.

Планується, що DART зіткнеться зі 170-метровим астероїдом Дідім В, який підійде на відстань в декілька мільйонів кілометрів до Землі в жовтні 2022-го.

Поки вчені тільки розробляють таку зброю для знищення космічних каменів, ще один астероїд, який в один момент може зіткнутися з Землею, незабаром наблизиться на мінімальну відстань до нашої планети.

Класифікований NASA як «потенційно небезпечний», астероїд 1998 HL1 пролетить біля Землі 25 жовтня в 20:00 за київським часом.

Діаметр цього астероїда — від 440 до 990 метрів, але, на щастя, мінімальна відстань його орбіти по відношенню до Землі зараз складає 6,2 млн км. До порівняння, це в 16 разів більше, ніж відстань від нашої планети до Місяця.

Наступного разу 1998 HL1 пролетить так близько біля Землі тільки в 2051-му, але і тоді вчені не очікують його зіткнення з нашою планетою.

Спостерігати за прольотом цього астероїда на поточному тижні можна буде в прямому ефірі на сайті The Virtual Telescope Project 2.0.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ