Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

На Львівщині розпочався рік Степана Бандери

В перший день нового року у Львові вшанували пам'ять Героя України, голови проводу ОУН. З нагоди 110-річниці від його дня народження цей рік на Львівщині проголошено роком Степана Бандери.

Керівники області та міста поклали квіти до підніжжя пам’ятника Бандері. Після цього відбулась спільна молитва та громадське віче.

"Почалась українізація, особливо в армії. Сьогодні воїни можуть сміло сказати гасло "Слава Україні!", а у відповідь - "Героям Слава!". Це великий подвиг нашої історії та майбутнього покоління. Лунає гімн націоналістів і ми на правильному шляху. Не даймо нікому втратити нашу незалежність та державність. Степан Бандера усе, що мав віддав за ідею, страждав і боровся за неї. Він твердив, що з більшовизмом потрібно боротись до останнього подиху. Ми віримо, що нація наша відроджується. Ми сьогодні можемо сміло назвати Степана Бандеру Героєм, будьмо горді, що ми під прапором Бандери йдем до нашої мети", -сказав голова Львівського Крайового Братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олесь Гуменюк.

Також під час віче відбулось нагородження трьох переможців обласної премії імені Героя України Степана Бандери. У номінації "Громадська діяльність" відзначили заслуженого діяча мистецтв України Олеся Дяка, за"Науково-навчальну національну державотворчу діяльність" відзначили завідувача кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Василя Ільницького, а за активну "Громадську діяльність" нагородили громадського діяча, журналіста Ярослава Сватка.

Довідка "Дня"

Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) - український політичний діяч, один з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів - голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року до серпня 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері "Целленбау". У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Павло Паламарчук, "День", Львів

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments