Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

«Публіцистична спадщина Євгена Маланюка – це невичерпне джерело саморефлексії для нашого народу»

Все більше людей долучаються до нашого весняно-книжкового флешмобу. Долучайтесь і ви!

Роман Базака – аспірант Класичного приватного університету м. Запоріжжя, 27 років. Займається дослідженням  історії єлисаветградської журналістики, бібліофіл, колекціонер старовинних книг. Родом із містечка Бобринець, що на Кіровоградщині, з яким пов'язана історія українського професійного театру. 

«Книги бібліотеки «Дня» з’явилися в мене минулого літа. Колись був у книгарні «Є» і випадково натрапив на книгу Джеймса Мейса, стаття про політичні причини Голодомору мене так зацікавила, що я довго не міг викинути її з голови. На жаль, тоді я не мав при собі грошей, щоб купити цю книгу. Згодом, коли я ще раз приїхав у Київ, а це було через два роки, я її таки придбав. А разом із нею й інші книги серії «Україна Incognita», – розповів Роман. 

Звісно, Роман не міг пропустити нагоди долучитися до флешмобу «Дня».

«Я поціновувач книжок з «Бібліотеки газети «День». Це такі собі унікальні енциклопедії з історії України в доволі доступному, а головне – цікавому – викладі. Нещодавно я зацікавився питаннями польсько-українських стосунків. Сьогодні ця тема є доволі актуальною. Оскільки Україна обрала для себе прозахідний шлях, європейський, а Польща, поляки – це наші найближчі сусіди  на цьому шляху. І, на жаль, між нами досі залишається багато історичних непорозумінь, перепон, сформованих віковими протистояннями, війнами, з якими нам потрібно розібратися. Тож читатиму уривок з книги «Війни і мир, або Українці — поляки: брати/вороги, сусіди...», – розповідає Роман. –  Автора статті теж обрав невипадково. Це Леонід Васильович Куценко, мій викладач. Леонід Васильович все життя присвятив дослідженню української історичної пам’яті. Одним з його досягнень є повернення з забуття імені Євгена Маланюка. Ця стаття якраз про Євгена Маланюка, вона називається  «З Варшавою пов'язаний міцно. Євген Маланюк і польські митці». Публіцистична спадщина Євгена Маланюка – це невичерпне джерело саморефлексії для нашого народу, яке важливе і сьогодні». 

Відео – Інна ТІЛЬНОВА, Кіровоград

P.S. Усі книжки, уривки з яких звучатимуть у нашому відеопроекті, можна придбати на сайті «Дня».

Якщо ви є нашим читачем і хочете долучитися до проекту, начитавши  улюблений уривок з книжки «Дня», пишіть на адресу редактора відділу «Суспільство» Марії Семенченко, або на поштову адресу редакції «Дня» - 03115, Київ, проспект Перемоги, 121д. Телефон/факс - (044) 303-96-70, факс 303-94-20

У листі напишіть про себе, про улюблену книжку «Дня» та історію, пов’язану з нею, залиштесвої контакти.

Чекаємо від вас цікавих історій та відгуків на наш відеопроект.

comments powered by HyperComments