Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Публіцистична спадщина Євгена Маланюка – це невичерпне джерело саморефлексії для нашого народу»

Роман Базака – аспірант Класичного приватного університету м. Запоріжжя, 27 років. Займається дослідженням  історії єлисаветградської журналістики, бібліофіл, колекціонер старовинних книг. Родом із містечка Бобринець, що на Кіровоградщині, з яким пов'язана історія українського професійного театру. 

«Книги бібліотеки «Дня» з’явилися в мене минулого літа. Колись був у книгарні «Є» і випадково натрапив на книгу Джеймса Мейса, стаття про політичні причини Голодомору мене так зацікавила, що я довго не міг викинути її з голови. На жаль, тоді я не мав при собі грошей, щоб купити цю книгу. Згодом, коли я ще раз приїхав у Київ, а це було через два роки, я її таки придбав. А разом із нею й інші книги серії «Україна Incognita», – розповів Роман. 

Звісно, Роман не міг пропустити нагоди долучитися до флешмобу «Дня».

«Я поціновувач книжок з «Бібліотеки газети «День». Це такі собі унікальні енциклопедії з історії України в доволі доступному, а головне – цікавому – викладі. Нещодавно я зацікавився питаннями польсько-українських стосунків. Сьогодні ця тема є доволі актуальною. Оскільки Україна обрала для себе прозахідний шлях, європейський, а Польща, поляки – це наші найближчі сусіди  на цьому шляху. І, на жаль, між нами досі залишається багато історичних непорозумінь, перепон, сформованих віковими протистояннями, війнами, з якими нам потрібно розібратися. Тож читатиму уривок з книги «Війни і мир, або Українці — поляки: брати/вороги, сусіди...», – розповідає Роман. –  Автора статті теж обрав невипадково. Це Леонід Васильович Куценко, мій викладач. Леонід Васильович все життя присвятив дослідженню української історичної пам’яті. Одним з його досягнень є повернення з забуття імені Євгена Маланюка. Ця стаття якраз про Євгена Маланюка, вона називається  «З Варшавою пов'язаний міцно. Євген Маланюк і польські митці». Публіцистична спадщина Євгена Маланюка – це невичерпне джерело саморефлексії для нашого народу, яке важливе і сьогодні». 

Відео – Інна ТІЛЬНОВА, Кіровоград

P.S. Усі книжки, уривки з яких звучатимуть у нашому відеопроекті, можна придбати на сайті «Дня».

Якщо ви є нашим читачем і хочете долучитися до проекту, начитавши  улюблений уривок з книжки «Дня», пишіть на адресу редактора відділу «Суспільство» Марії Семенченко, або на поштову адресу редакції «Дня» - 03115, Київ, проспект Перемоги, 121д. Телефон/факс - (044) 303-96-70, факс 303-94-20

У листі напишіть про себе, про улюблену книжку «Дня» та історію, пов’язану з нею, залиштесвої контакти.

Чекаємо від вас цікавих історій та відгуків на наш відеопроект.

300x250 ad place
300x250 ad place
Delimiter 468x90 ad place

Останні відео

Всі відео

Останні новини

25 квітня, 2024 четвер

Бібліотека дня

Всі книги

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати