Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

В українській політиці немає «інституту репутації», – Івшина

Ще у 1999-му році українська еліта втратила вплив на народ. Саме тоді відкрився ящик Пандори – ті нещастя досі нас переслідують. Проблема полягає в тому, що суспільство не слухає своїх мудреців. Тож люди, які мають всі задатки, щоб допомогти своєму народові, залишаються не почутими.

Таку думку під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловила редактор газети «День» Лариса Івшина.

«Суспільство так і не почуло своїх кращих представників. Люди, яких природа підготувала для того, щоб допомогти своєму народові, залишаються не почутими та не прочитаними, а отже і незатребуваними. Ще у 1991-му році Ліна Костенко виступила з блискучою промовою для студентів – «Геній в умовах заблокованої культури». Коли я спитала, чи ця інтелектуальна лекція стала основою для навчання, виявилось, що ні. Чи може суспільство сподіватися на поступ, коли воно не слухає своїх мудреців?», – зазначила Івшина.

Окрім того, українці часто самі навіюють своєму народові його невдачу, погану карму. На думку Івшиної, потрібно навпаки – програмувати успіх. Нашому народові слід говорити, до прикладу, про те, що у нього є хороші задатки, але він безграмотно ними розпоряджається.

«Наприклад, Україна – це Британія слов‘янського світу. Для цього є безліч доказів. Коли Київська Русь об‘єднала навколо себе племена і почалася експансія. Ярослав Мудрий заснував місто Тарту (Естонія, – ред.). Можемо зрозуміти, якими тоді були енергія та бажання утверджувати свою державу», – наголосила Івшина.

Проблема українського суспільства ще й у тому, що у нас немає «інституту репутації». Дуже багато політиків, які свого часу фігурували у гучних скандалах, зараз знову перебувають на верхівці влади.
«Наші вибори – не відображення прямого суспільства, а давнього вивиху, який відбувся ще на ранніх етапах, коли у політику втрутились грубі гроші та технології. Ще тоді спотворили базу майнових відносин. Сформувався пул багатих власників, які стали господарями багатих партій. Багаті власники не зацікавлені в тому, щоб готувати якісних виборців, адже в такому випадку суспільство вимагатиме іншої якості політики», – впевнена Лариса Івшина.

comments powered by HyperComments