Нехай наповнить душу святе прагнення не задовольнятися посереднім, а стреміти до найвищого і з усіх сил намагатися його досягнути — адже можемо, коли захочемо!
Джованні Піко делла Мірандола, італійський мислитель та філософ епохи Відродження, представник раннього гуманізму

Євген Грицяк: Цієї війни було не уникнути (відео)

Лідерові Норильського повстання 1953 року Євгенові Грицяку 88 років. Ця легендарна людина мешкає в селі Устя на Івано-Франківщині. Стан здоров’я в останні роки не дозволяє Євгенові Степановичу покидати рідне село, проте він стежить за подіями в Україні та довкола неї. Одна з характерних рис Євгена Грицяка – він, попри складний життєвий шлях, є людиною світу. Послідовник Ганді, він завжди пропагував ненасильницький спротив системі, духовний розвиток людини й суспільства, говорив, що українцям варто зійти з того шляху боротьби, до якого ми звикли, в якому силі протистоїть лише сила, і який щоразу приводить нас до поразки.

Ми розмовляли з Євгеном Степановичем 31 січня у його будинку. Найперше нас цікавило його бачення подій в Україні, а також процесів у Росії, зокрема й з огляду на його світоглядну позицію. Про те, чи можна було уникнути збройного конфлікту, чим здивувало українське суспільство, та чому ризик поразки все ще існує – у розмові з Євгеном Грицяком.
 
Відео: Вікторія Скуба, Ярослав Мізерний, Тетяна Столярова; Артем Жуков, "День"
 
Читайте також:

Євген Грицяк про повстання в Норильську

Євген Грицяк. Історія Норильського повстання

Євген ГРИЦЯК: «Доля Європи зараз вирішується в Україні»

Євген ГРИЦЯК: «Суспільство ще не готове підтримати якісну альтернативу»

Євген ГРИЦЯК: «Я всіх політиків міряю за лекалами Ганді»

Євген ГРИЦЯК: «Найбільше я реалізувався як повстанець, цілитель та йог...»

Євген ГРИЦЯК про здоров’я нації — фізичне й духовне