Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Острозькій академії створили загін територіальної оборони імені князів Острозьких

16 лютого, 15:28
Фото надане автором

Рішення про створення загону територіальної оборони імені князів Острозьких прийняли на ректораті Національного університету «Острозька академія».

Уже вчора розпочалися заняття викладачів і студентів в Острозькому військовому ліцеї, під час яких вони ознайомилися зі стрілецькою зброєю – автоматами, кулеметами, пістолетами. Також спробували збирати і розбирати автомат, підготувати магазин з патронами, прицілюватися і здійснювати постріли у тирі. Крім цього, у межах занять заплановані медико-санітарна підготовка, відпрацювання тактичних дій під час надзвичайної ситуації тощо.

«В Острозькій академії ми вирішили не чекати вказівок зверху, а самостійно організувати загін територіальної оборони імені князів Острозьких, адже їхній внесок в історію української державності важко переоцінити, особливо роль князя Костянтина Острозького. Саме завдяки йому була здобута перемога над московитами у битві під Оршею. Сьогодні тут ректорат, практично усе керівництво Острозької академії, і ми розпочинаємо перше заняття зі стрільби. Природно, що ми проситимемо Бога, щоб ніколи жоден українець не використовував цю зброю у військових конфліктах, утім, якщо все ж таки доведеться давати відсіч ворогам, то ми маємо знати, як це робити», – зазначив ректор Ігор Пасічник.

«Таке навчання, яке ми розпочинаємо, допоможе певним чином налаштуватися психологічно, підняти моральний дух й допомогти нашій державі своєю впевненістю, згуртованістю та компетентністю», – зауважила проректорка з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж.

Також ректор зустрівся з іноземними студентами. Під час спілкування здобувачі з Нігерії, Пакистану, Камеруну та Еквадору прослухали лекцію сучасної історії України, зокрема про відносини з іншими державами і Російською Федерацією.

Сьогодні ж студенти і викладачі Національного університету «Острозька академія» долучилися до Дня єднання України.

««Можна все на світі вибирати сину. Вибрати не можна тільки Батьківщину». Ці безсмертні слова Симоненка спонукають нас пам’ятати про минулі покоління, які боролися за те, щоб зараз ми мали свою Батьківщину – Україну. Тільки любов до своєї Батьківщини дає можливість бути об’єднаними. Тільки єдність дає перемогу. Упевнений, що жоден ворог не ризикне ніколи піти на об’єднаний народ, який любить свою країну і готовий дати відсіч. Я пишаюся Острозькою академією і її працівниками, бо в жодного з нас не виникла ідея залишити університет чи Україну і шукати десь кращого життя. Навпаки – зараз, коли ворог стоїть біля кордонів, ми об’єдналися ще більше. Нам неймовірно поталанило порівняно з іншими народами, що ми маємо два гімни: наш національний Державний Гімн і духовний. У нашому духовному гімні є такі слова: «Боже нам єдність подай». Сьогодні ми просимо Бога, щоб дав українцям мир, мудрість і єдність. Державний Прапор і Гімн, які теж об’єднують нашу націю, на жаль, просякнуті кров’ю українських патріотів. Нехай вони об’єднують сьогодні нашу академію і всю Україну. Слава Острозькій академії! Слава Україні!», – звернувся до академічної спільноти Ігор Пасічник.

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати