Перейти до основного вмісту

Як уберегтися від сонця?

Прості поради, які збережуть здоров’я, працездатність та енергію
20 липня, 00:00

Літо — в розпалі, на найближчі дні синоптики прогнозують спеку — понад 30 градусів. Тож потрібно подбати про здоров’я: подумати, як вберегтися від таких неприємних наслідків перебування на сонці, як тепловий та сонячний удари. Як зазначають фахівці, вони найчастіше бувають у дітей. На їхню думку, це пов’язано з недосконалим процесом терморегуляції організму, також це може трапитися з дітьми, які страждають ожирінням, захворюваннями серцево-судинної та ендокринної систем. «Організм дитини генерує тепло, яке розсіюється шляхом теплового випромінювання та виділення поту. За рахунок виділення поту організм захищається від перегрівання в умовах підвищення температури повітря, вологості, посилення рухового навантаження. При неспроможності організму швидко в необхідній кількості витрачати тепло виникає перегрівання», — повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Якщо ці процеси супроводжуються дефіцитом в організмі води (якщо відбувається зневоднення), то температура тіла підвищується, що призводить до сонячного або теплового удару. Експерти зауважують, що тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом високої температури впродовж тривалого часу, а сонячний — під прямим впливом сонячних променів на голову та верхню частину шиї людини.

Лікарі радять: щоб попередити і сонячний, і тепловий удари, необхідно уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями (не більше 10—15 хвилин); носити вільний одяг світлих кольорів із натуральних матеріалів; захищати голову від сонця панамами, хустинками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками. Якщо ви відпочиваєте на пляжі, то не треба забувати про те, що потрібно чергувати перебування на піску або каменях (впродовж 10—15 хвилин) із плесканням у воді й плаванням (10—15 хвилин — для дітей 8 — 12 років, 25—30 хвилин — для дітей з 13 років і старших). Фахівці ще раз нагадують: у першій половині дня відпочинок на пляжі краще закінчувати не пізніше 10.00—10.30 , а після обіду — не раніше 16.00 год. І ні в якому разі не можна спати на сонці! Також лікарі вважають за краще не організовувати в період з 10.00 до 16.00 год. тривалих екскурсій (автобусних, піших), а при проведенні масових культурних заходів орієнтуватися на 18.00 — не раніше. І ще — обов’язково пийте воду. Приміщення необхідно провітрювати, проводити вологе прибирання. Якщо ж працює кондиціонер, то різниця між температурами (всередині та на вулиці) не повинна перевищувати 10 градусів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати