Коротко / ПЛАНЕТА
«Единая Россия» перемогла на регіональних виборах, але не скрізь
На виборах, які відбулися в неділю у багатьох російських регіонах, лідирує прокремлівська партія «Единая Россия», проте в таких містах, як Ангарськ, Сургут, Ніколаєвськ-на-Амурі перемогу отримали представники інших політичних сил. Так, в Ангарській міській думі, за попередніми даними облвиборчкому, більша частина мандатів дістанеться депутатам від Комуністичної партії (КПРФ). Головою райцентру Ніколаївського району Хабаровського краю, міста Ніколаєвська-на-Амурі, імовірно, стане висунутий партією «Справедливая Россия» бізнесмен Петро Волинський. За нього, віддали свої голоси більше 43% виборців. Окрім того, майже 60% мешканців Сургута (автономний округ Ханти-Мансійська) висловилися за те, щоб мером міста став самовисуванець, топ-менеджер «Сургутнефтегаза» Дмитро Попов. Самовисуванці Галина Савченкова і Віктор Сопін лідирують і на виборах голови Дзержинська Нижегородської області. Проте кандидати від «Единой России» отримали перемогу на більшості виборчих ділянок і ймовірно збережуть лідерство принаймні в п’яти з шести регіональних парламентів. Градоначальниками в Махачкалі, Дербенті, Самарі, Новокузнецьку, П’ятигорську, як очікується, стануть представники партії влади.
Лауреату премії Миру дозволили побачення з дружиною
Згідно з повідомленнями з Пекіна, китайському правозахиснику Лю Сяобо, який нещодавно отримав Нобелівську премію миру, дозволили побачення з дружиною. Дружина зізналася, що Лю Сяобо, який відбуває 11-річне ув’язнення за антидержавну діяльність, не стримав сліз, коли дізнався про присудження йому високої нагороди. За словами Лю Ся, дружини правозахисника, той присвятив свою Нобелівську премію миру «мученикам», які загинули під час розгону демонстрації на площі Тяньаньмень 1989 року. У своєму блозі на сайті «Twitter» Лю Ся також написала, що співробітники в’язниці повідомили правозахиснику про присудження йому Премії миру ввечері 9 жовтня. Невдовзі після побачення дружина правозахисника розповіла, що китайська влада не дозволила їй залишити Пекін і помістили її під домашній арешт. Біля її будинку чергують озброєні співробітники спецслужб, повідомляє Лю Ся. «Мій мобільний телефон зіпсований. Я не можу нікому дзвонити і відповідати на дзвінки», — написала вона в блозі. Нобелівська премія миру 2010 року була присуджена китайському дисиденту, як заявили в Нобелівському комітеті, за його зусилля в боротьбі за права людини в Китаї в останні 20 років. Минулого тижня до негайного звільнення Лю Сяобо закликав президент США Барак Обама — лауреат Нобелівської премії миру 2009 року.
У США — скандал довкола політика у нацистській формі
Кандидат у Конгрес від Республіканської партії Річ Іотт вимушений виправдовуватися після появи в інтернеті фотографій, на яких він одягнений у військову форму нацистів. Іотт, якого на виборах підтримує Рух бостонського чаювання, кілька років був членом клубу, що займається відтворенням історичних битв часів Другої світової війни. Річ Іотт обирається в палату представників американського конгресу від дев’ятого округу штату Огайо. У своїй заяві він визнав, що неодноразово брав участь у відтвореннях, зображаючи офіцера СС. За його словами, нацизм викликає у нього інтерес виключно з погляду історії, і своїми діями він «не виявляв неповаги» до військових США. Кілька фотографій Іотта та його друзів-відтворювачів з’явилися на сайті історичного клубу «Вікінг», названого так на честь п’ятої бронетанкової дивізії СС. На знімках Іотт одягнений у форму офіцера військ СС. Американська асоціація жертв Голокосту та їхніх нащадків, які вижили, назвала відмову Іотта вибачитися «ганебною».
Наступник Кім Чен Iра все частіше з’являється на публіці
Телебачення КНДР знову показало лідера Північної Кореї Кім Чен Іра в супроводі його молодшого сина Кім Чен Уна, який, як очікується, буде його наступником. У неділю Кім Чен Ір і Кім Чен Ун приймали військовий парад у центрі Пхеньяна з нагоди 65-річчя Трудової партії Кореї. В суботу Кім Чен Ун уперше з’явився перед камерами іноземних телеканалів, коли він та його батько були присутні як почесні гості на спортивному святі на стадіоні в Пхеньяні. Кім Чен Ун, якому, як вважається, 27 років, наприкінці вересня став генерал-полковником, заступником голови Центрального військового комітету і увійшов до Центрального комітету Трудової партії Північної Кореї. Політичні аналітики вважають, що це перші рівні на шляху молодшого сина Кім Чен Іра до вершин влади. Напередодні високопоставлений північнокорейський чиновник уперше прокоментував інформацію про можливу передачу влади керівником КНДР Кім Чен Іром своєму синові Кім Чен Уну. Чан Хон Соп, який входить у верхівку правлячої Трудової партії країни, в інтерв’ю агентству «Ассошиейтед прес» заявив: «Наш народ із гордістю сприймає той факт, що з покоління в покоління йому випадає щастя мати великих вождів. Наші люди удостоїлися честі жити під керівництвом великого лідера Кім Ір Сена і великого генерала Кім Чен Іра. Тепер нам випала честь бути веденими генералом Кім Чен Уном».
Випуск газети №:
№184, (2010)Рубрика
День Планети