Перейти до основного вмісту

Від світського розуміння моди до професіонального

Фешн-середовище продовжує обговорювати запровадження першої Української премії у своїй галузі
25 червня, 00:00
НА ДУМКУ МОДНИХ ЕКСПЕРТІВ, НАЙКРАЩИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДИЗАЙНЕР АКСЕСУАРІВ — ІРИНА КАРАВАЙ. ДО РЕЧІ, КОЛЕКЦІЯ ІРИНИ, ПРИСВЯЧЕНА КИЇВСЬКИМ СВЯТИНЯМ, ЗІБРАЛА ЧИ НЕ НАЙБІЛЬШЕ ЗАХОПЛЕНИХ ВІДГУКІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНОГО ТИЖНЯ МОДИ. НА ФОТО — ФРАГМЕНТ ЦІЄЇ КОЛЕКЦІЇ

Із появою Української премії в галузі моди наша фешн-індустрія, безумовно, вийшла на новий етап розвитку, коли досягнення дизайнерів стають предметом обговорення не лише у професійному колі та глянцевій пресі, а й на загальнонаціональному рівні.

Так вважають експерти, аналізуючи сьогодні підсумки вручення першої такої премії, яке відбулося ще в квітні цього року.

Засновником Best Fashion Awards — першої Української премії в галузі моди (як, власне, й усіх найгучніших модних ініціатив у країні) став Український тиждень моди (Ukrainian Fashion Week). Головна мета премії, за словами організаторів, — «об’єктивно визначити та представити лідерів української моди національному та міжнародному загалу, відзначити досягнення дизайнерів у розвитку моди, створенні фешн-індустрії та у сприянні позитивного іміджу України за кордоном».

Відтепер і щовесни Best Fashion Awards вручатиметься за результатами показів весняно-літніх та осінньо-зимових колекцій. Її долю вирішуватиме спеціально визначена група експертів — fashion-журналісти, критики моди, баєри та лідери суспільної думки. Цього разу експерти визначили модельєрів-переможців у п’яти номінаціях: «Найкращий дизайнер жіночого одягу», «Найкращий дизайнер чоловічого одягу», «Найкращий дизайнер аксесуарів», «Відкриття року», «За визначний внесок у розвиток української моди». Нагадаємо, що Лілія Пустовіт стала переможницею одночасно в двох номінаціях («Найкращий дизайнер жіночого одягу» та «За визначний внесок у розвиток української моди»), а щодо інших номінацій, то тут перші місця посіли вже давно відомі українським модникам Віктор Анісімов та Ірина Каравай, а також молодий дизайнер Олександр Каневський. Окрім того, було вручено також три додаткові премії: «Натхнення» (переможець — Олена Франчук), «За найкращу fashion-постановку» (Лілія Літковська), «Популярність» (премія визначалась народним sms- та інтернет-голосуванням, її переможець — Людмила Кисленко).

Експерти «Дня» повертаються до першої Української премії в галузі моди, аби оцінити подію, поглянувши на неї з відстані часу.

Ірина ДАНИЛЕВСЬКА, голова оргкомітету Українського тижня моди:

— Ми усвідомлено підходимо до кожної справи, за яку беремося. І саме через те, що досі українській модній галузі бракувало зрілості, ми і не запроваджували таку премію, адже це б виглядало штучно та вимушено. А зараз наші дизайнери вже доволі знані, вони успішні — як в Україні, так і за кордоном. Тому заснування першої Української премії в галузі моди — це, з одного боку, стимул для розвитку дизайнерів, а з іншого — фактор підвищення довіри до них з боку українців. Це своєрідний «дзвіночок» для суспільства: ми маємо своїх достойних дизайнерів! І, відзначаючи їхні успіхи, ми, в свою чергу, сигналізуємо про те, що українські модельєри достойні уваги та поваги. Принципово важливо, що відтепер цей сигнал розповсюджується не лише на професійне середовище, модну пресу та клієнтів, а й на все суспільство.

Ірина КАРАВАЙ, дизайнер:

— Після вручення премії ще протягом доволі тривалого часу професійне модне середовище продовжувало обговорювати, а що, власне, означає запровадження такої премії. І от до чого ми прийшли.

Професійні премії — дуже важливі для багатьох галузей, тим більше для таких творчих, як модна індустрія. Адже вибудовується певна шкала, встановлюється рівень, планка, формуються професійні критерії оцінки діяльності тих, хто задіяний у фешн-індустрії.

Утім, у мене все ж є зауваження стосовно номінацій. Хотілося б, щоб вони були «вужчими», і, відповідно, аби їх було більше. Окрім того, доцільно було б зробити прив’язку до сезону і запровадити номінації типу «Найбільш комерційна колекція сезону».

Найперше, що для мене важить, це факт визнання з боку професіоналів. Адже мені хотілося б, аби Українська премія в галузі моди була справді авторитетною і не перетворилася на звичайний світський раут. А задля цього необхідно нарощувати загальний рівень професіоналізму в модному середовищі, щоб у нас було більше спеціалістів у цій галузі. Добре, що зараз вони вже почали з’являтися. Сподіваюся, цей процес набиратиме обертів. Адже хочеться, щоб в Україні нарешті відійшли від світського розуміння моди і прийшли до професіонального.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати