Коротко / ПЛАНЕТА
Сікорський вручив українським інтелектуалам орден Bene merito
Чотири українські інтелектуали отримали орден Bene merito за розвиток українсько-польського діалогу. Нагороди вручив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час офіційного візиту до України. Зокрема, в польському посольству в Києві відзнаки отримали заступник голови Українського інституту національної пам’яті, професор Владислав Верстюк, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету, професор Ярослав Грицак, незалежний публіцист і дослідник Микола Рябчук та проректор Прикарпатського університету, професор Ігор Цепенда. Орден Bene merito встановлено постановою кабінету міністрів Республіки Польща від 5 листопада 2009 року як почесну відзнаку для польських та іноземних громадян, чия діяльність зміцнює зв’язки з Польщею. Орденом Bene merito має право нагороджувати міністр закордонних справ Польщі. Дотепер цією нагородою відзначено екс-міністра закордонних справ України, голову комітету Верховної Ради України з європейської інтеграції Бориса Тарасюка та професора Богдана Осадчука.
Обама закликав не гаяти часу
Учора президент США Барак Обама під час виступу на кліматичній конференції ООН у Копенгагені заявив, що не можна марнувати час і настав час зробити істотний крок уперед. У той же час він підкреслив, що будь-яка угода, якої буде досягнуто, повинна включати прозорість між країнами. За словами американського лідера, зміна довкілля є неприпустимим ризиком для безпеки країн, їх економік і в цілому для планети. Обама назвав підготовлювану угоду незавершеною, але, в той же час, він додав, що жодна країна не може отримати все, що вона хоче. Він висловив упевненість у тому, що Вашингтон виконає свої зобов’язання в питаннях протидії змінам клімату. Ідеться про зниження викидів у межах 17% до 2020 року і більш ніж на 80% до 2050 року відповідно до фінального проекту.
Президента ЄС проголошено «бельгійцем року»
Герман Ван Ромпей, недавно обраний президентом ЄС в результаті опитування громадської думки, проведеної декількома редакціями бельгійських ЗМІ, проголошений «бельгійцем року». Опитування проводили редакції газети La Libre Belgique, часопису Paris Match, радіостанції Bel RTL, телекомпанії RTL-TVi і газети La Derniere Heure. Очолив список колишній прем’єр-міністр Бельгії нинішній президент ЄС Герман Ван Ромпей, якому перше місце було віддане практично одноголосно. Друге місце дісталося Франку Де Вінну, який нещодавно повернувся з експедиції на МКС. Це — бельгійський космонавт, астронавт Європейської космічної агенції. На третій сходинці п’єдесталу несподівано опинилася ціла група бельгійців — сільгоспвиробники, що страйкували весь рік і вимагали збільшення цін на молоко та провели не одну акцію протесту. У «десятку бельгійців року» також увійшли: відомий бельгійський місіонер отець Даміан, жертви страшного вибуху газопроводу в Гісленгене, у справі якого почався суд цього року, Мішель Даєрден, який любить епатувати публіку і є бельгійським політиком, король бельгійців Альберт Другий, член бельгійського кабінету міністрів Дідьє Рейндерс, мандрівник Алан Юбер і тенісистка Кім Клійстерс.
Випуск газети №:
№231, (2009)Рубрика
День Планети