Літо — час нових ідей!
Літній відпочинок кожен уявляє по-своєму. Якщо більшість людей на якийсь час забуває про свою роботу, то для деяких це додаткова можливість втілити в життя задуми, які залишалися поза увагою протягом «робочого» року. Фізика, математика, моделювання літаків, ораторське мистецтво, живопис, фотографія...
Олег СЕМЕНЮК, проректор із наукової роботи та міжнародних зв’язків Кіровоградського державного педагогічного університету імені Винниченка, доктор філологічних наук, професор:
— Нинішньої весни наш університет здійснив справжній європейський прорив, презентувавши свої досягнення міжнародній науковій спільноті. Так, двоє студентів факультету іноземних мов — Ігор Омельянчук та Олександра Головченко вперше представляли Україну на щорічному Міжнародному конкурсі з ораторського мистецтва «Відновлення й відродження», започаткованого Спілкою англійської мови в Лондоні й підтриманого королевою Великобританії. Кіровоградці відкрили Україну своїм ровесникам майже з 50-ти країн світу — кращим із кращих представників навчальних закладів. Відтак маємо реальну можливість представляти свою країну в Лондоні у Британській раді, а на базі університету проводити Всеукраїнський відбір для конкурсу ораторського мистецтва.
Ще одна визначна подія, яка виходить за межі вітчизняного освітнього простору — участь у проекті Євросоюзу науковців фізико-математичного факультету. У шведському місті Вастерос проходила ІІ Координаційна нарада та семінар консорціуму проекту EU TEMPUS Educational Measurements Adapted to EU Standards (керівник проекту — доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри прикладної математики, статистки та економіки Ольга Авраменко). Європейську спільноту цікавить участь не лише столичних вищів, а й серйозне представництво регіонального рівня.
Що поганого? Шкода, що фінансово підтримати наших обдарованих колег у закордонному відрядженні побажали далеко не всі меценати, хоча мова йшла про відносно невеликі кошти. На відміну від того ж самого Британського банку, який вважає за честь інвестувати в майбутню інтелектуальну й політичну еліту своєї країни. Але я переконаний, що тяжкі часи минуть, і в Кіровограді з’являться нові Терещенки.
Ольга МЕЛЬНИЧУК, керівник гуртка підліткового клубу:
— Цього тижня найкращою подією для мене стала виставка робіт вихованців рівненських підліткових клубів. Фактично вона є підсумковою. Діти мали нагоду показати те, чого навчилися протягом року. І вихованці, й керівники демонстрували свою творчість. Нині в Рівному працює 17 підліткових клубів — а це один із найвищих показників в Україні в цілому. Тут займаються діти віком з 6 до 18 років, і заняття вони відвідують безкоштовно. На виставці ж були представлені найрізноманітніші роботи — від моделей літаків до картин із тіста. Виконавці найкращих робіт отримали призи.
Ще однією хорошою новиною цього тижня є й те, що нині справжні канікули розпочалися і в учнів дев’ятих класів — вони склали останні екзамени й можуть насолоджуватися відпочинком та відвідувати гуртки. Адже у підліткових клубах — канікулів немає. Гуртки працюватимуть і влітку.
Микола ДЕМЧЕНКО, фотохудожник, Рівне:
— Хорошою подією став міжнародний фотопленер «Схід-Захід-2009», який відбувся у Польщі. Його учасниками стали 30 фотографів зі Словаччини, Польщі та України, яку представляли й рівняни. Протягом останніх років це вже третій пленер. Цього разу ми мандрували теренами Польщі протягом чотирьох днів і мали нагоду ознайомитися з природними й архітектурними пам’ятками країни, які не є широко відомими в світі і не включені в популярні туристичні маршрути, однак залишаються доволі цікавими в плані історії. Окрім того, для нас такі заходи — чудова нагода поспілкуватися з колегами з інших країн і побачити їхні роботи. Річ у тім, що фотоклуб, який організовував пленер, має довгу історію, адже почав функціонувати ще з 1938 року. Тож у своїй колекції він має дуже цікаві ретроспективні фото.
За результатами пленеру в Польщі в серпні відбудеться виставка робіт його учасників. За деякий час вона помандрує ще й Словаччиною та Україною. Експонуватиметься виставка й у Рівному. Чесно кажучи, після цих вражень про погане думати й не хочеться.
Тарас ГОДУНОВ, ентомолог, Крим:
— Криза буває не лише в людському суспільстві, але, як демонструє практика в Криму, криза трапляється також і в... кліщів, які загрожують відпочиваючим у лісах і парках. Як засвідчила статистика відділення медичної паразитології Сімферопольської міської СЕС, у поточному році, з 20 березня по 15 червня, зареєстровано 575 випадків укусів жителів Сімферополя кліщами, що на 26% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Це пояснюється підвищеною в порівнянні з минулим роком температурою червня, а також несприятливою для виживання кліщів узимку, що значно знизило їхню кількість.
Завідуюча відділенням Тетяна Гончаренко, повідомила журналістам, що в нинішньому році в ході обстеження кліщів, доставлених на аналіз до ентомологічної лабораторії міської СЕС, було встановлено, що 66% комах були потенційними переносниками кліщового енцефаліту. Пік активності кліщів, що відзначався наприкінці травня — початку червня, вже пішов на спад. Місцями, найнебезпечнішими щодо можливих укусів кліщів, Тетяна Гончаренко назвала лісові масиви Сімферопольського району і біля Сімферопольського водосховища. Тож гості Криму, які їдуть до моря, кліщів можуть не боятися — вони «звіріють» зовсім не на морі! Крім того, новий пік кліщової активності паразитологи чекають у період осіннього сезону — з вересня по жовтень, тобто тоді, коли курортний сезон уже піде на спад.
Олексій ЖИВИЛО, асоціація ветеранів-підводників, Одеса:
— На цьому тижні нарешті спала ця жахлива спека. Повітря і вода стали холоднішими і впали до рівня 20-25 градусів. Вже можна ходити на море. З іншого боку, розумію, що в липні-серпні нас чекає щось неймовірне в температурному плані. Напевно, поїду на Західну Україну й проводитиму час у горах, де багато лісової тіні та прохолодне повітря. Зі здивуванням дивлюся, як люди з Карпат приїжджають до Одеси і смажаться на цьому сонці. Напевно, вони з таким самим здивуванням дивляться на жителів півдня, які приїжджають у Карпати і ловлять кайф від лазіння по горах.
Марина ОГАРКОВА, фахівець Контрольно-ревізійного управління в Одеській області:
— У нас зараз головна тема обговорення — звільнення 19 червня нашої начальниці Лілії Томашевської і скандал, пов’язаний з її фотографією на бігбордах у місті, де вона зображена, коли танцює разом зі стриптизером. За великим рахунком — це удар по честі всього обласного КРУ. На великому плакаті написано: «Бар КРУжок, КРУтейшее обслуживание, КРУглосуточно». Тут явно замішана політика. У міськвиконкомі шукають замовника бігбордів. Хто буде новим начальником, поки що невідомо. Але тепер ця людина навряд чи піде до стриптиз клубу. У людини на державній службі з’являються нові можливості й обов’язки. І вона повинна стежити за тим, куди ходить і що робить. Хоч політика — це така справа, коли присіктися можуть за що завгодно й до кого завгодно.
Євген КАРЕТНИКОВ, слідчий Суворовського РВВС Одеси:
— Уперше за 15 років роботи зіткнувся з таким правопорушенням як крадіжка палива шляхом врізання в нафтошлях. Гадав, що так роблять лише десь у Чечні. А тут виявилося, що і в Одесі таке цілком можливе. Ми затримали 18 червня чоловіка за підозрою в крадіжці дизельного палива на суму 100 тис. грн. Річ у тім, що в понеділок заступник директора нафтопереробної компанії заявив у міліцію, що хтось зробив приєднання до трубопроводу біля одного з будинків. За оцінкою працівників компанії, зловмисник устиг викачати нафтопродуктів на суму близько 100 тис. грн. Ми затримали 34-річного господаря будинку і отримали від нього свідчення. Вже порушена кримінальна справа за фактом крадіжки.
Олександр ВАЩЕНКО, фахівець облводгоспу, Одеса:
— Погано, що через спеку, яка нібито навіть стихла, 17 червня зафіксований перший у році масовий мор риби в одному зі ставків Білгород-Дністровського району Одеської області. Усього за попередніми підрахунками знайдені 724 мертві товстолобики та 1 тис. окунів. Уся загибла риба знищена. Ветеринарно-медична служба відібрала проби води зі ставка й річки і зараз проводиться хімічний і бактеріологічний аналіз. На мою думку, що причина в природних обставинах.
Випуск газети №:
№104, (2009)Рубрика
Пошта «Дня»