Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Президент акцентував увагу на боротьбі з ВIЛ/СНIДом та туберкульозом
Віктор Ющенко наголосив на неприпустимості скорочення фінансування програм боротьби з наркоманією, з епідеміями ВІЛ/СНІДу та туберкульозу та програм профілактики цих захворювань в Україні, повідомляє УКРІНФОРМ. Він нагадав, що 16 березня він підписав закон про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики цих захворювань, відповідно до якого орієнтовний обсяг фінансування становить: усього за програмою — 3,652 млрд. грн., у тому числі з держбюджету — 2,906 млрд. грн., з місцевих бюджетів — 267,37 млн. грн., з інших джерел — 478, 57 млн. грн. Уперше в законі на фінансування профілактичних заходів передбачено 958,76 млн. грн., що становить 26,3% від загального обсягу фінансування. «І ми бачимо, що є велика різниця між політичною декларацією, коли приймається закон, і готовністю чинної влади це підтримати, коли йдеться про наповнення бюджету 2009 року. Ще раз звертаюся і до уряду, й до керівництва областей — у 2009 році всі наші зобов’язання повинні бути профінансовані», — сказав він. При цьому В.Ющенко зазначив, що основна увага має бути сконцентрована на п’яти-шести областях, які мають найгірші показники щодо поширення ВІЛ/СНІДу. Президент наголосив на тому, що в умовах економічної кризи шукати можливості збільшити фінансування на боротьбу з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом треба у посиленні співпраці з неурядовими організаціями, міжнародними агенціями та бізнесом. «Ми повинні знайти спосіб ведення діалогу з провідними національними бізнесовими структурами. Переконаний, що абсолютна більшість українського бізнесу може відреагувати на таку активну позицію Координаційної ради», — сказав В.Ющенко. Він також закликав активніше залучати зовнішню фінансову допомогу для втілення національних заходів, передусім за рахунок гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. «Маємо невідкладне завдання — забезпечити формування та подання заявки від України на отримання грантів Глобального фонду з компоненту «СНІД» (на другий етап у три роки із загальним бюджетом до 120 мільйонів дол.) та з компоненту «Туберкульоз», — наголосив Президент.
Семи вулицям Києва повернуть історичні назви
Днями в КМДА відбулось чергове засідання комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків, на якому було прийнято рішення повернути історичні назви семи київським вулицям. Про це повідомив голова комісії, заступник голови КМДА Сергій Рудик. Комісія підтримала наступні перейменування: вул. Аніщенка на вул. Левандовську (Печерський район), вул. Вєтрова на вул. Назарівську (Шевченківський район), вул. Воровського на вул. Кудрявську (Шевченківський район), вул. Димитрова на вул. Ділову (Голосіївський район), вул. Андрія Іванова на провулок Бутишева (Печерський район), вул. Панаса Любченка на вул. Загородню (Голосіївський район), площу Фрунзе на площу Петропавловську (Оболонський район). «Київ — давнє місто з тисячолітньою історією, що знаходила своє відображення у назвах столичних вулиць. Однак на певний період ці назви були забуті. І зараз комісія вирішила зосередити всі свої зусилля саме на поверненні історичних назв», — сказав заступник голови КМДА Сергій Рудик. Також він повідомив, що одним з проектів, запланованих робочою групою, стане видання інформаційного довідника київських вулиць, у який увійдуть дані про назви та історію всіх вулиць столиці. Цей довідник не тільки допоможе спланувати роботу з перейменування та найменування вулиць Києва, а й стане у пригоді всім, хто цікавиться історією міста.
Сміття загрожує здоров’ю тернополян
Перекрити дороги до полігону сміттєзвалища обіцяють жителі Малашівців Зборівського району Тернопільської області, де знаходиться головна сміттярка обласного центру. Так вирішили депутати на сесії Малашовецької сільради. Акцію протесту планують провести 4 квітня цього року, якщо за питання зі сміттєзвалищем у Тернополі не візьмуться серйозно. Як уже писала газета «День» в лютому, у Тернополі назріла проблема вивезення сміття через переповнене сміттєзвалище, яке де-юре закрили, але де-факто, за відсутності альтернативи, воно продовжує функціонувати. Відходи, що скидались туди десятиліттями з обласного центру, становлять загрозу екології села: зокрема, можливе зараження води, яка надходить у помешкання тернополян (поблизу водозабір міста — Горішньо-Івачівське водосховище). Як повідомив начальник відділу житлово-комунального господарства та екології під час сесії Тернопільської міської ради, нині вже частина полігону рекультивована. На програму поетапної рекультивації сміттєзвалища планують затратити майже півмільйона гривень. Але стоїть на порядку денному без вирішення ось уже десяти сесій міськради побудова у Тернополі сміттєсортувального заводу, без якого, говорять фахівці, не обійтися. Щоб колись найчистіше місто України не потонуло у смітті, поки питання зі сміттєзвалищем вирішуються, міськрада розпочала реалізацію екологічних проектів щодо запровадження системи сортування та роздільного збирання побутового сміття, а для вивезення негабаритних відходів уже закупили спеціальний автомобіль Як експеримент, міський голова Тернополя Роман Заставний запропонував організувати тижневик збору негабаритних відходів і закликав тернополян позбутись непотрібних об’ємних речей. До квітня фахівці мають подати пропозиції щодо впорядкування використання Горішньо-Івачівського водосховища, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль
У столиці з’являться платні стоянки для велосипедів
Київська міська державна адміністрація вирішила влаштувати платні стоянки для велосипедів на території міста, повідомляє прес-служба КМДА. КМДА визначила комунальне підприємство «Київшляхсервіс» замовником робіт з облаштування стоянок. Також підприємство має розробити схему розміщення стоянок і тарифи за стоянку велосипедів, узгодивши останні з Головним управлінням цінової політики. Як повідомляється, мета облаштування велосипедних стоянок — стимулювання населення до користування екологічними видами транспорту, поліпшення здоров’я населення та екологічного стану міста. Нагадаємо, що в липні 2008 року Київміськадміністрація й Асоціація велосипедистів Києва визначили 17 велосипедних маршрутів для облаштування велодоріжок на них. Маршрути охоплюють 62 вулиці міста, а їхня загальна довжина становить 160 кілометрів. Київміськадміністрація збирається облаштовувати велосипедні доріжки при реконструкції наявних доріг і мостів, а також при будівництві нових.
Учитися за кордон їде дедалі менше українців
За даними освітніх агентств, чисельність українців, що виїжджають на навчання за кордон, з початку року скоротилася на 20—30%, повідомляє АМІ «Новости-Украина». Це стосується насамперед сегмента бізнес-освіти та програм вивчення іноземних мов. За словами Галини Москви, координатора освітніх програм за кордоном компанії Studentland, у період кризи попит на стандартні академічні програми знизився вдвічі. Студенти переорієнтувалися на спеціалізовані програми з практичною складовою. Що стосується бізнес-освіти, то бажаючих навчатися за кордоном на Executive MBA поменшало. Причина в тому, що фінансували такі програми на 80% роботодавці. Через кризу бюджети на бізнес-освіту працівників значно зменшилися, й попиту на такі програми поменшало. В Україні більшість людей не мають великих заощаджень, а в разі цікавості до MBA сподіваються або на кредити, або на допомогу з боку свого роботодавця. Стримувальним чинником при цьому є низька зацікавленість українських роботодавців у працівниках з такими дипломами.
Випуск газети №:
№56, (2009)Рубрика
Суспільство