Коротко / ПЛАНЕТА
Естонія відсвяткувала 91-шу річницю незалежності
Вчора Естонія відсвяткувала 91-шу річницю проголошення незалежності, по всій країні пройшли урочисті заходи. Днем народження Естонської Республіки прийнято вважати 24 лютого 1918 року, коли в Талліні Комітет порятунку Естонії проголосив маніфест, у якому країна була названа незалежною та демократичною республікою. Святковий день за традицією почався з урочистого підняття державного прапора над давньою вежею «Довгий Герман» у Таллін. У церемонії взяв участь спікер парламенту Ене Ергма. Потім центр святкових подій перемістився до Нарви, де пройшов військовий парад на честь Дня незалежності, який прийняв президент Тоомас Хендрік Ільвес. Увечері в місті Йихві, що є центром повіту Іда-Вірумаа на північному сході країни, відбувся святковий концерт, після якого президент Ільвес із дружиною дали урочистий прийом із нагоди знаменної дати. У понеділок, напередодні свята, глава держави у президентському палаці парку Кадріорг вручив державні нагороди видатним громадським діячам, зарубіжним друзям країни, а також діячам науки, освіти, культури й ветеранам визвольної війни. Цьогоріч до списку нагороджених були внесені 97 осіб.
США можуть зняти обмеження для поїздок на Кубу
Представники Демократичної партії, що контролює Конгрес США, збираються скасувати обмеження щодо відвідування громадянами родичів на Кубі. Як повідомляє агентство АР, законопроект, який передбачає послаблення санкцій відносно цієї латиноамериканської держави, представлений у палаті представників Конгресу США. Після підписання проекту президентом Бараком Обамою громадянам буде дозволено їздити на Кубу для відвідування родичів один раз на рік. Тимчасове обмеження перебування на Кубі скасовується, а витратити тепер можна до 170 доларів на день. У законі також буде розширене визначення членів сім’ї, до якого, крім батьків, дітей і прабатьків, будуть включені двоюрідні брати й сестри, дядьки й тітки. Закон також передбачає пом’якшення введених Бушем 2005 року правил, що посилили продаж продовольства та медикаментів на Кубу. Попередні обмеження, введені Джорджем Бушем 2004 року, передбачали право приїхати на острів раз на три роки. Час перебування на острові свободи також обмежувався до 14 днів, витрачати на Кубі дозволялося 50 доларів на день. Нагадаємо, 18 січня Раді ООН із прав людини була надіслана доповідь влади Куби про те, що блокада з боку США перешкоджає реалізації основних прав і свобод кубинців.
Лідер італійських демократів обіцяє врятувати опозицію
Новий лідер опозиційної Демократичної партії Італії Даріо Франческіні пообіцяв відновити сили італійської опозиції. «Я сприймаю свою нинішню роль у партії як роль обслуговуючого персоналу. Я не маю наміру тут влаштовувати своє особисте майбутнє», — заявив 50-річний адвокат Франческіні. Говорячи про труднощі, які наразі переживає партія, він зазначив, що ситуація складна, але її можна вирішити. Спостерігачі зазначають, що обрання Франческіні зупинило спад, що намітився в таборі італійської опозиції. Новий лідер демократів також заявив, що збирається спростити доступ до рішень партії для мерів і місцевих державних службовців. Нагадаємо, що Даріо Франческіні зайняв місце Вальтера Велтроні, котрий пішов 17 лютого у відставку. Рішення про відставку було прийняте 53-річним римським мером Велтроні у зв’язку з програшем лівоцентристських сил на дострокових регіональних виборах на Сардинії, де перемогу отримав підприємець Уго Каппеллаччі, що представляє правоцентристську партію «Народ свободи», лідером якої є Берлусконі.
У Лондоні відкрили пам’ятник королеві-матері
Вчора у центрі Лондона було відкрито пам’ятник покійній королеві Єлизавети, матері Єлизавети II. Про це повідомляє BBC News. Бронзова статуя роботи скульптора Філіпа Джексона зображає королеву-матір у віці близько 50 років. Єлизавета померла 2002 року, коли їй був 101 рік. Бронзові рельєфи поряд зі статуєю розповідають про її життя. Пам’ятник королеви-матері, як її називають у Великій Британії, знаходиться поряд із пам’ятником її чоловіка, короля Георга VI, який займав трон у 1936—1952 роках. Він був останнім імператором Індії та королем Ірландії. На церемонії були присутні Єлизавета II, принц Уельський Чарльз, принци Гаррі та Вільям.
Випуск газети №:
№32, (2009)Рубрика
День Планети