Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Що можуть пожежник і лікар

Рятувальники проводять профілактичні заняття з медиками
21 лютого, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «ДЕНЬ»

Робота пожежників та лікарів де в чому схожа: вони покликані запобігати трагедіям та рятувати людські життя. І хоч роблять це різними методами, іноді їхні дороги перетинаються, адже часто на місце пожежі приїздять і рятувальні загони, і медичні служби. Працівники обох відомств сходяться на тому, що ліпше уникати таких зустрічей, адже іноді вони закінчуються втратою кількох людських життів і непоправними матеріальними збитками. Щоб уникати цього, Оболонське районне управління з питань надзвичайних ситуацій ГУМНС України в місті Києві проводить профілактичні тренінги з трудовими колективами особливо важливих об’єктів, зокрема медичних установ та шкіл. Днями таку зустріч провели з персоналом Київського міського шпиталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

— Існує нормативний документ, відповідно до якого, ми повинні проводити навчальні зустрічі з трудовими колективами особливо важливих об’єктів, — зазначив начальник Оболонського районного управління з питань НС ГУМНС України в місті Києві Сергій Окатов. — Щороку в Україні відбувається 50 тисяч пожеж, у Києві — близько чотирьох тисяч. У середньому в столиці гинуть від пожеж приблизно 60 осіб на рік. Тож зарікатися від того, що це нас мине, не можна. 80% усіх пожеж виникає у житловому секторі. Причини всім відомі — необережне поводження з вогнем: куріння у ліжку або в нетверезому стані, неполагоджена електропроводка, несправні електроприлади, дитячі забавки із сірниками тощо. Іноді бувають пожежі й у медичних закладах. Минулого року такий інцидент відбувся у неврологічній лікарні №1 ім. Павлова.

У Київському шпиталі для інвалідів ВВВ стверджують: поки що пожеж тут не було, але ще раз нагадати персоналу про правила пожежної безпеки не завадить. Щоб працівники закладу перейнялися руйнівною дією вогню, їм продемонстрували відеофільм про те, як усього за шість хвилин може згоріти кімната будинку. До речі, знімали відео у лабораторії, де умови перебігу пожежі були максимально наближені до реальних.

— Оскільки середній час, за який столичні пожежники приїздять на місце виклику — 11 хвилин, багато що залежить від того, як швидко людина зорієнтується в ситуації і почне вживати запобіжних заходів, — продовжив Сергій Окатов. — Найперше, що треба зробити, — зателефонувати «101» та проаналізувати ситуацію: визначити, звідки йде дим, по можливості загасити вогонь самотужки, використовуючи вогнегасники, або ж зачинити двері у це приміщення, щоб вогонь і дим не проникли в сусідні кімнати. Якщо у приміщенні є люди, треба подбати про їхню евакуацію. Оскільки така споруда, як дана лікарня, належить до об’єктів підвищеної поверховості, у разі пожежі на верхніх поверхах загасити її без спеціальної техніки не вдасться, потрібні пожежні машини з довгими висувними драбинами.

Також медикам нагадали про користування порошковими та вуглекислотними вогнегасниками. За словами пана Окатова, порошкові вогнегасники не можна перевертати, бо в такому випадку вони просто не спрацюють. Щодо вуглекислотних вогнегасників — слід пам’ятати, що затворний пристрій під час виходу газу має температуру мінус 70 градусів. Якщо людина триматиме вогнегасник за нього, є ризик обморозити руки. Почуте й побачене викликало у медиків низку запитань до представників пожежної служби. Здебільшого цікавилися тим, як уникнути нещасних випадків удома. Але рятувальники кажуть: дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки, біду завжди можна попередити.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати