Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Як писати любовні листи?

Депресію можна вилікувати романтикою
18 лютого, 00:00

Може варто скористатися порадами предків? Пергаментна книга з такими порадами була написана в XII столітті священиком на ім’я Гвідо та випадково знайдена минулого тижня в запасниках Центральної бібліотеки при Університеті міста Сієни, повідомляє pravda.ru. Латинський текст під заголовком «Modi dictaminum», містить поради щодо написання всіх типів листів. Любовним посланням присвячено цілий розділ. У манускрипті наводяться приклади подружніх листів та листів коханців, пише La Repubblica.

Автор рекомендує чоловікам починати з оспівування краси коханої, яку можна порівняти з красою коштовного каменя. Також він радить не соромитися і провести аналогії з міфологічними коханими, такими, наприклад, як Парис та Єлена. Нагадаємо, що за легендою через любов до Париса, Єлена забула все — рідну Спарту, чоловіка й дочку Герміону.

Пишномовні вирази неодмінно вкажуть на неможливість висловити почуття на папері. Наприклад: «Усю глибину мого кохання я не зможу висловити, як не може висловити цього моє тіло, що згоряє від бажання бути поруч із тобою».

Вітатися і прощатися треба багато разів, бажаючи стільки щасливих днів, «скільки крапель в океані» або «скільки бутонів розкривається навесні», звертаючись до коханої як до «солодкої душі моєї», підкреслюючи, що її краса, «розбила серце», і в жодному випадку не забути відмітити її «всіма визнані достоїнства». Дуже корисно пригадати моменти щасливих побачень, неодмінно зазначивши, що «душа згоряє від нетерпіння в очікуванні нових зустрічей».

Але не всі поради втілюють платонічні почуття. Деякі відображають і фізичний аспект любові: поцілунки та обійми.

Як і сучасні посібники, манускрипт містить приклади листів, гідних наслідування. Багато які з них були надані автору графською династією Гіді (Guidi), яка з XII століття володарювала на території, що сьогодні включає в себе частину провінцій Тоскана та Емілія — Романія.

Одне з послань визнане першим відомим середньовічним любовним листом. Якийсь дворянин, під літерою «G», пише своїй дружині Імілді з міста Піза: «Я хочу, аби ти знала, що волею Божою я перебуваю в Пізі в доброму здоров’ї, і частину товару вже продано». Незважаючи на трохи прозаїчний початок, далі читаємо: «Маю тобі повідомити, моя найсолодша подруго, що прагнення вдихнути аромат твоєї любові оволоділо мною. Я подолаю гори, перепливу море і безстрашно зустріну смертельну небезпеку, але скоро зустрінуся з тобою».

Безумовно, нічого подібного автору листа не треба було робити, оскільки він перебував в 50-ти кілометрах від адресата. Але яка незабутня зустріч очікувала на нього! Заради цього варто відправити коханій людині послання. Пам’ятайте: те, що ми робимо з любов’ю для іншої людини, повертається до нас сторицею.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати