Перейти до основного вмісту

Неоднорідне середовище

Відбувся півфінал Національного добору Євробачення-2009
10 лютого, 00:00

У неділю 8 лютого в студії Національної телекомпанії України атмосфера була спекотною. З ранку тут юрбилися схвильовані співаки-танцюристи, їхні групи підтримки, режисери, телеведучі, продюсери, журналісти. Після майже півторагодинної затримки усі нарешті дочекалися на початок півфіналу Національного добору Євробачення-2009.

Нагадаємо, що з близько 60 конкурсантів, що подали заявки на участь, НТКУ обрала 31 півфіналіста. До складу журі, що оцінювало півфіналістів і судитиме фіналістів, увійшло керівництво НТКУ (президент Василь Ілащук і віце-президент Роман Недзельський), генеральний директор «Русское радио. Украина» Сергій Кузін, хореограф Андрій Єрьомін, продюсер Володимир Бебешко, співаки Тарас Петриненко і Олександр Пономарьов. Непорозуміння серед цього складу викликає ім’я Олександра Пономарьова, який, згідно з чутками, продюсує одну з конкурсанток, співачку Тоді Джой. У ТО Музичних і розважальних програм НТКУ, яке займається безпосередньою організацією Національного добору, «Дню» повідомили, що в правилах, встановлених Європейською мовною спілкою, така комбінація справді заборонена. «Офіційної інформації, яка б це підтверджувала, ми не маємо. І коли Олександра Пономарьова запитали, чи продюсує він цю виконавицю, він відповів, що — ні», — розповіли нам у НТКУ.

Найбільша прогнозована сенсація Національного добору — гурт «ВВ» від участі у конкурсі відмовився. Шокували публіку інші рокери. Від участі так само відмовилася виконавиця Nikole. Замість цих двох учасників у півфіналі співали Ірина Пойзон (Повзун) та гурт «Табу». Щодо складу фіналістів, то захвату більшість із них не викликала. І справа тут не у музичних смаках. Очевидно, що рівень багатьох із них коливається десь між рівнями районних і обласних пісенних конкурсів. І за які заслуги їх обрали до складу півфіналістів, незрозуміло. Просто для того, щоб конкурсантів було більш як 30? Дуже цікаво почути думку стосовно загального рівня учасників від журі. Але, за словами Олександра Пономарьова, до оголошення 15-ки фіналістів (що за попередньою інформацією відбудеться вже в цю середу) жодних коментарів журі не надає.

У канві переважно однотипного репертуару в стилі кохання-зітхання якісно вирізнявся гурт «Nazad шляху немає». «Важка» музика на прикладі фінського гурту Lordi (які перемогли на одному з останніх конкурсів Євробачення) довела, що по-перше, перемагають тут не тільки лірика, а й «жорсткач», а по-друге, «важка» музика довела, що вона давно є напрямом популярним.

«Nazad шляху немає» не тільки співали наживо, а й грали на гітарах-барабанах-віолончелі, кричали, каталися по підлозі. Але, що важливо, робили це якісно! Цікаво було спостерігати за реакцією журі на це дійство. Треба сказати, вона була неоднозначною. Але з фактом професіоналізму гурту посперечатися складно. А вся справа в тім, що команда була створена ще у 1999 році, не «під конкурс» і не для заробляння грошей, а завдяки об’єднанню людей, які мають спільні музичні інтереси. Гітарист «Nazad шляху немає» Денис запевнив нас, що саме вони є істинними переможцями, незалежно від результатів голосування журі. А вони, як ми вже зазначили, будуть відомі у середу. Чи збігатимуться вони із вашими симпатіями, можна буде перевірити 22 лютого. Саме тоді «Перший» обіцяє показати півфінал у записі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати