Краса вимагає... лікування
Як справи у дівчинки, для якої виступали на «Танцюю для тебе»?Багато з нас, хто нещодавно дивився передачу «Танцюю для тебе», пам’ятає дівчинку Аліну, для якої танцювали її прийомний брат Олександр Гладун і співачка Ольга Горбачова. Аліна росла в неблагополучній сім’ї — мама й тато рідко бували тверезими, а коли їй було три чи чотири рочки, мама суворо наказала Аліні сидіти на табуретці й нікуди не вставати, підпалила штору на вікні та пішла... Молодша 6-місячна сестра померла просто в колисці, а Аліна отримала страшні опіки. Батьків позбавили батьківських прав, а дівчинку з дитбудинку забрали люди, які стали її новою сім’єю. Насправді це дивна сім’я — адже рідко хто сьогодні наважиться всиновити чотирьох дітей притому, що в самих уже є двоє.
Аліні робили операцію з пересадки шкіри в черкаській лікарні, влітку 2007 року сім’я возила її на лікування до Німеччини, де живуть друзі. Та всього цього було недостатньо. Днями Аліна з мамою приїхала до Києва у клініку № 311, щоб визначити етапи лікування. Лікування вимагає чималої суми — близько $30 тисяч, наразі дівчинці зібрали 150 тисяч гривень, а лікарі клініки погодилися провести свою роботу безкоштовно. Вони стверджують, що лікування триватиме півтора-два роки.
— Вчителі пообіцяли: якщо будуть ускладнення після операції, вони приходитимуть викладати додому. А діти нашої сільської школи — їх усього 90! — зробили спеціально ярмарок для Аліни — продавали випічку. Зібрані кошти, хоч і невеликі, віддали на лікування, — розповідала мама Аліни Наталя.
— Сьогодні, коли ходимо Черкасами, її впізнають на вулиці, підходять, вітаються, кажуть, що голосували за неї. У селі ставлення не змінилося: у нас мешканці доброзичливі, ніхто пальцем на дівчинку ніколи не тикав... Аліна — така чудова дитина! Я завжди сподівалася, що світ не без добрих людей — допоможуть у лікуванні.
Наталя розповіла, що в них у селі є церква, при ній — недільна школа. Аліна дуже любить співати. Також її улюблене заняття — малювання олівцями та фарбами. За її словами, лікарі обіцяють, що зроблять усе можливе, й зовнішній вигляд шкіри покращиться на 90%. Щоправда, вона непокоїться, чи вистачить грошей на проїзд і проживання.
— Основні етапи хірургічного втручання ми проводитимемо для покращення й оновлення функцій кисті й обличчя. Відновлюватимемо суглоби. У дівчинки проблема або в сухожиллі, або у самому суглобі — це покаже операція. Мізинець не працює, а безіменний палець — так. Біля вуха й повік ока видалятимуться найбільш деформовані, гіпертрофовані рубці. Також операції проведемо на нозі та животі, — сказав лікар Тарас Любомирович. — Ми не імплантуватимемо шкіру, а розтягуватимемо здорову і таким чином відновимо шкірний покрив. Далі лікуватимемо рубці на обличчі лазерним шліфуванням. Перший етап розпочнемо цього року. Інтервал між операціями залежатиме від реабілітації. Намагатимемося під час одного хірургічного втручання зробити максимум роботи. За побажанням мами в першу чергу робитимемо пластику обличчя, тому починаємо з видимих ділянок. На обличчі й кисті, можливо, потрібно буде робити дві-три операції впродовж курсу лікування. Спочатку краще видалити рубці, які обмежують її розвиток (якщо їх вчасно не прибрати, у майбутньому вони можуть деформувати обличчя). Наступні етапи реабілітації — механічне й лазерне шліфування рубців і шліфування їх під колір здорової шкіри. Загалом лікування займе не менше півтора року.