Перейти до основного вмісту

П’ять ворогів стрункості

11 грудня, 00:00

Не лише відсутність сніданків, правильної схеми харчування та нормальної фізичної активності, а також непомірна любов до чіпсів та бутербродів із ковбасою додають нам зайвої ваги. Звичні дії, звичайні напої також можуть стати ворогами нашої стрункості, повідомляє інтернет-журнал point.ru.

1. Чашка кави. Любителі кави, як відомо, діляться на «кофеїнозалежних» та «аматорів». З «аматорами» все просто: кава для них не стільки стимулятор, скільки задоволення. Такі люди вважають за краще замість еспрессо побалувати себе кавовими напоями. Тут і криється каверза: в кавових напоях міститься велика кількість цукру, смакових добавок, сиропу, молока й збитого вершків, що непомітно додає нам зайві кілограми. Для порівняння: стандартний шматок піци «потягне» на 610 кКал, а «невинна» чашка фрапучіно з Старбакса — на 500 кКал. Кількість отриманих калорій буде приблизно однаковою з тією різницею, що організм «рідкі» калорії просто ігнорує: якщо шматком піци насититися цілком можливо, то чашкою фрапучіно — навряд чи. Зайві калорії додадуть зайві сантиметри до талії, а відчуття голоду нікуди не подінеться.

2. Економія коштів. У спробі зробити процес продуктового шопінгу розумним та економним, ми ухитряємося перехитрити самих себе. Скажімо, ви любите дієтичне галетне печиво. Купити цілий ящик такого печива в магазині дрібнооптового продажу дешевше, ніж раз на тиждень купувати по упаковці в найближчому супермаркеті. Ви міркуєте так: закуплю ось я собі цього печива на півроку вперед! Економія коштів здається очевидною, але лише на перший погляд. Прийшовши додому з ящичком улюбленого печива, ви тут же почнете їсти його вдвічі більше й швидше, ніж коли б у вашому розпорядженні була одна єдина упаковка.

3. Кондиціонер і клімат-контроль. Постійна комфортна температура атмосфери, що створюється за рахунок кондиціонерів, сприяє набору ваги. Докази? Легко! Для підтримки певної температури тіла під час перепадів температур в атмосфері організму потрібно спалювати енергію, тобто калорії. Якщо в приміщенні встановити постійну комфортну температуру — 24 градуса за Цельсієм — процес спалення калорій просто не запуститься.

4. Друзі. Недавні дослідження продемонстрували, що дружні посиденьки за обіднім столом сприяють набиранню ваги, причому присутність кожної людини за спільним столом додає близько 20% до загальної кількості з’їденого під час дружньої вечері.

Чому так відбувається? Психологи пропонують кілька пояснень. Згідно з одним із них, у приємній атмосфері дружньої компанії людина настільки захоплюється застільною бесідою, що мало звертає увагу безпосередньо на їжу й пропускає момент насичення, продовжуючи їсти «за інерцією». Як наслідок — переїдання та пара-трійка зайвих кілограмів. Друге пояснення: «стадне» почуття і схильність до наслідування. Якщо друг замовляє на десерт чизкейк, від якого хвилину назад ви гордо відмовилися, вчасно пригадавши про дієту, дуже важко втриматися й не замовити собі тортик «за компанію».

5. Інтернет-залежність. Сидіння перед комп’ютером, зрозуміло, стрункості не додасть. Мало того, що сидячий спосіб життя і відсутність фізичних навантажень не сприяють схудненню, так ще й ми самі «вішаємо» на себе зайві кілограми. А як ще назвати бездумне поїдання печива, чіпсів, сухариків та іншої зовсім не дієтичної «смакоти», сидячи перед монітором? Наш мозок, як ми вже говорили, отримує від шлунка сигнал про насичення лише через 20 хвилин після його фактичного настання. Більше того, сигнал про насичення настільки слабкий, що його легко можуть «забити» сигнали уваги або інтересу, що виникають під час перегляду веб-сторінок. Згідно з дослідженням, проведеним журналом American Journal of Clinical Nutrition, людина з’їдає на 15% більше в той момент, коли його мозок відволікається на що-небудь інше, крім їжі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати