Коротко / УКРАЇНА
Столична влада допоможе молоді працевлаштуватися
Київська міська влада затвердила План заходів щодо реалізації у столиці Концепції державної системи професійної орієнтації населення на період до 2011 року, повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації. У Плані передбачене проведення заходів, направлених на розвиток системи профорієнтація населення. Так, на промислових підприємствах міста планується щорічно проводити моніторинг потреби в кваліфікованих робітниках і технічних фахівцях. Також у загальноосвітніх навчальних закладах Києва влада збирається створити відділи профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю. Більше того, в Києві організовуватимуться масові інформаційні заходи для молоді: ярмарки вакансій, «Дні профорієнтації» з метою широкого інформування молоді про актуальні професії та можливості працевлаштування. Нагадаємо, раніше національний координатор Міжнародного бюро праці в Україні Василь Костриця заявив, що в Україні відбувається не лише стік робочої сили, але й декваліфікація серед молоді.
На Рівненщині збудують медичну фабрику
У Рівненській ОДА відбулося підписання договору про спорудження в селищі Гоща фабрики португальської компанії «Фапомед». Як зазначається на офіційному сайті Рівненської ОДА, цей договір започатковує будівництво нової фабрики високотехнологічного медичного устаткування, площею 4500 кв.м. у смт. Гоща. Загальна сума інвестування становить понад 6 млн.євро. «Початок будівництва розпочнеться негайно, — повідомив президент компанії «Фапомед» Мігель да Куня, — ми шукаємо місце для виробництва, яке близьке до нашого головного ринку, яким є Центральна Європа, але ми маємо на увазі також близькість до Східної Європи та українського ринку. Нас «спокусив» високий рівень освіти українських людей та приваблива гостинність, яку ми зустріли зі сторони представників органів влади у Рівному та Гощі. У обох випадках урядовці, з якими ми контактували, дуже ефективно співпрацювали з нами, що змусило нас відкинути всі інші ділянки в Європі, які ми розглядали для цього проекту». Фабрика надасть роботу 250 працівникам у першій фазі реалізації проекту, пізніше ця цифра буде збільшена до 420 осіб. Виробництво планується організувати із залученням місцевої робочої сили, готова продукція буде іти на експорт. Виробництво є екологічно безпечним. Компанія-інвестор має намір досить швидкими темпами здійснити процес будівництва — через 10 — 12 місяців з моменту підписання контракту, і вже в лютому 2010 року завод розпочне роботу, повідомляє Анна ПАРФІМОВИЧ, «День».
Лауреати премії Осмьоркіна
Ім’я художника Олександра Осмьоркіна є знаковим для Кіровограда — міста, де він народився й виріс. Його ім’я носить художня школа, а в колишньому будинку родини Осмьоркіних діє меморіальний музей; у 2005 році на честь художника започатковано обласну премію ім. Осмьоркіна в галузі образотворчого мистецтва й мистецтвознавства. Церемонія нагородження лауреатів проходить у меморіальному музеї щороку 8 грудня, в день народження художника. Нині у номінації «Національна традиція» премію присуджено директору дитячої художньої школи ім. Осмьоркіна Леоніду Бондарю за серію картин, створених у 1980—2008 роках; у номінації «Новітні спрямування» — провідному науковому співробітнику музею Осмьоркіна Андрію Надєждіну за серію живописних робіт останніх років; у номінації «Мистецтвознавство та історія мистецтв» — доценту кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Винниченка Олександру Босому за серію книг, статей, наукових робіт та науково-популярних фільмів з історії культури та мистецтва Кіровоградщини, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.
Донецьк бореться зі сміттям
За два роки в Донецьку може з’явитися унікальний сміттєпереробний завод, який перероблятиме всі види побутових відходів, крім будівельних. Переговори про створення об’єкта ведуться зі шведською компанією, яка вже побудувала аналогічне підприємство у себе на батьківщині. Загальна вартість майбутнього заводу — 250 млн. євро. Терміни реалізації проекту — 2 роки. За словами донецького міського голови Олександра Лук’янченка, якщо це підприємство все ж з’явиться в Донецьку, шахтарський край нарешті зможе зітхнути з полегкістю: сьогодні кількість побутових відходів у регіоні перевищує всі допустимі межі, а міських звалищ і полігонів гостро не вистачає. Завод же, проект якого запропонували шведські фахівці, буде здатний переробляти 500 тис. тон відходів на рік, і при цьому не лише зможе очистити місто від сміття, але й принесе певні «комунальні» вигоди. «Ми за допомогою цього заводу могли б отримувати і електроенергію, і гарячу воду», — вважає донецький мер, пояснюючи, що за рахунок цього заводу можна було б додатково отоплювати цілі мікрорайони.
У даний момент у Донецьку повним ходом йде підготовча робота зі створення проекту майбутнього заводу. Основна складність — узяти кредит у банку під це будівництво. «Термін окупності підприємства — 8,5 років. Сьогодні ведуться переговори для того, щоб знайти банківську кредитну систему, яка б вирішила питання видачі кредитів як мінімум на 15 років. Тоді можна було б розв’язати це питання», — зазначив мер. У зв’язку з цим міська влада сьогодні веде переговори зі шведським банком, який міг би дати кредит на будівництво цього об’єкта під гарантії української держави, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Випуск газети №:
№226, (2008)Рубрика
День України