Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

06 листопада, 00:00

МОЗ відкрило «гарячу лінію» з питань трансплантології

Від сьогоднішнього дня в Міністерстві охорони здоров’я України розпочинає роботу телефонна «гаряча лінія» з питань трансплантології, повідомляє ЛігаБізнесІнформ з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я України, номер телефону «гарячої лінії» — (044) 253-54-84. На телефонному зв’язку буде головний позаштатний фахівець Міністерства з питань трансплантології, доктор медичних наук, професор, Директор координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Олександр Кухарчук. Нагадаємо, що в Дніпропетровській області працівники правоохоронних органів і Служби безпеки України розслідують справу працівників моргів, які підозрюються в незаконній трансплантації тканин і органів померлих.

75 років разом

Діамантове весілля справили у селі Антонівка Новоушицького району Хмельницької області. Володимир Сирота та його вірна дружина Надія згадують, що 75 років тому, як кажуть у народі, на рушничок стали. Обряд відповідав вимогам того суворого часу — розписалися у сільраді. Селом керували войовничі атеїсти. Наближалася голодна зима 1933-го. «На весілля запросили 40 душ гостей. На столі було тільки те, що на городі зібрали. Їли картоплю, квашені огірки і капусту», — пам’ятає 91-річна Надія Іванівна. Вона молодша за свого чоловіка на три роки. Розлучалися тільки раз у житті, але надовго: коли Володимир Сирота пішов на фронт. Володимир Тарасович, скільки міг, трудився у колгоспі на тракторі — «орав і сіяв». А Надія Іванівна сумлінно працювала у рільничій ланці — «жала, косила, снопи в’язала»... Подружжя виростило та в люди вивело чотирьох дітей. Тепер їх радують успіхами 15 онуків, десятеро правнуків і один праправнук. Літні батьки, як кажуть, прихилили голови до дочки Зінаїди. На діамантовому весіллі столи вгинаються від харчів. Серед гостей — представники районної і сільської влади. Вони, як і решта гостей, п’ють і закушують «за здоров’я молодих». Вважають, що політична та світова економічна криза цю родину обминула, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Українська молодь постраждає від фінансової кризи найбільше

Через економічну ситуацію і різке подорожчання долара українські позичальники можуть стати неплатоспроможними. Найбільш чутливими до кризи є молоді люди віком 30—39 років. Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією GfK Ukraine. Адже саме серед молоді найбільше тих, хто виплачує довгострокові кредити на авто та нерухомість (5%).

Водночас молодь у віці 20—29 років є найактивнішими користувачами споживацьких кредитів (19%). Респонденти у віці 30—39 років також активно користуються цими кредитами (14%). Ці ж групи мають і найвищий рівень доходу. 43% респондентів у віці 20—29 років і 41% у віці 30—39 років свідчать, що їм вистачає коштів на харчування, одяг, взуття та інші покупки (костюм, мобільний телефон, пилосос, інше). Але для покупки речей, йдеться в дослідженні, які коштують дорожче (телевізор, холодильник), а також для таких придбань як машина, квартира, вони повинні або економити, або позичати. Однією з головних проблем українських позичальників є різке подорожчання долара (на 30% порівняно з літом 2008 року), що може призвести до неплатоспроможності за валютними кредитами. Довгострокові кредити у валюті становлять 60% від загального обсягу кредитів, які було видано фізичним особам. У таких умовах, зазначають у компанії, НБУ повинен підтримати населення та підприємства, які мають довгострокові валютні кредити, а не тільки комерційні банки.

У Франції пенсійний вік підвищується до 70 років

Працівники приватного сектора Франції вже з 2009 року зможуть йти на пенсію не в 65, а в 70 років — якщо французький сенат не перегляне законопроект, за який проголосували Національні збори, передає Укрінформ із посиланням на РІА «Новости». Новий проект фінансування соціального забезпечення, прийнятий 315 голосами проти 217, містить два нововведення, що викликали бурхливу дискусію у французькому суспільстві. Відтепер французи, які працюють за наймом, за власним бажанням можуть працювати до 70, а не до 65 років, а розділ, спеціально присвячений льотному складу авіакомпаній, дає можливість пілотам і бортпровідникам працювати до 65 років, замість нинішніх 60 і 55 років відповідно. Захисники нововведень, з ініціативою яких виступили депутати від правлячої партії «Союз за народний рух» (UMP), стверджують, що вони прийняті виключно для зручності громадян, і лише від самих працівників залежатиме, чи захочуть вони піти на пенсію раніше або продовжать свою кар’єру. Ліва опозиція та профспілки, у свою чергу, стверджують, що йдеться про перший удар по існуючій системі виходу на пенсію в 60 років. «Це справжня провокація. Одночасно тому, що зараз рівень безробіття зростає, тож багатьом молодим людям складно отримати роботу, а також тому, що це є підготовкою свідомості громадян до того, щоб йти на пенсію не в 60, а в 65 років», — стверджує глава соціалістичної фракції в Національних зборах Жан-Марк Айро. Збільшення пенсійного віку співробітників авіакомпаній вже змусило профспілки льотного складу Air France запланувати страйк на початок грудня, а національна профспілка пілотів цивільної авіації SNPL виступила із закликом до співробітників всіх авіакомпаній провести страйк з 14 по 17 листопада. 12 листопада текст законопроекту надійде на розгляд французького сенату.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати