Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

10 червня, 00:00

До Пекіну поїде 225 українських спортсменів

Кількість членів олімпійської збірної України перевищує попередні прогнози фахівців. На даний момент вже 225 спортсменів виконали кваліфікаційні вимоги на право участі в Олімпійських іграх, повідомляє прес-служба міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Як зазначив міністр Юрій Павленко, українських олімпійців може бути ще більше, оскільки відбір триває. Відмітимо, що за прогнозами фахівців, олімпійські ліцензії мали отримати лише 220 українських спортсменів. «Як ми бачимо, цей прогноз вже перевиконано. А високі можливості наших спортсменів говорять про те, що це не останні ліцензії, — помітив міністр. — Ми сподіваємося, що прогноз на олімпійські медалі, зроблений фахівцями, виявиться скромнішим за реалії».

Енциклопедія салознавства

У Севастополі видана книга Бориса Несторенка «Сало». Автор сказав на презентації, що книга написана одночасно в пізнавальному, однак і в пародійно-гумористичному стилі. З одного боку, книга є пародією на підручник, написаний про сало, однак зміст її цілком реальний, оскільки в книзі вичерпно висвітлюється тема улюбленого продукту українців. Причому, предмет дослідження — сало — аналізується не тільки як їжа, але як важливий фактор побутової культури народу. З гумором, де на повному серйозі розглядаються теми про свиней і кабанів, місце сала в харчуванні та лікуванні, а роздiл «Як зробити сало» є повністю гастрономічним довідником з кулінарії. У другій частині книги сало розглядається в цівілізаційно-культурологічному і філософському аспектах. Мова йде про сало в духовному сенсі, сало в монументальній скульптурі, сало в літературі, сало в світі, про сало в українсько-російських відносинах. До речі, в книзі зібрано і приведено практично всі публікації про сало в українських газетах та журналах, зокрема, (щира подяка автору за увагу до нас!) — значна кількість публікацій «Дня», де описується або хоч згадується тема сала, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

«12 кроків» боротьби з алкоголізмом впроваджують в Україні

У Львові святкуватимуть 14-ту річницю Львівського руху анонімних алкоголіків. Відзначити цю подію приїхали більше двох сотень людей із різних куточків світу, повідомляє «Кореспондент». Наразі до Львова уже з’їхалося близько 250 осіб, щоб досягти і підтримувати тверезий спосіб життя. З них представники з усіх регіонів України, а також Білорусі, Литви, Польщі та з-за океану. Як повідомили організатори заходу, у зустрічах брали участь члени руху, які мають досвід відбування покарань та неодноразово проходили лікування, а також ті, хто своїми діями допомагає та підтримує діяльність спільноти. «Під час зустрічі цікаво було побачити та почути, що розповідають про своє життя ті, хто раніше пиячив та неодноразово лікувався, тих, хто скоював злочини або просто паразитував. У Польщі програму «12 кроків» прийнято за основу в реабілітації алкоголізму. Популяризації методів одужання від хвороби у світі сприяє видання книг, ціла послідовна система освіти та допомоги для залежних та їх родин», — повідомив голова громадської організації «Народна допомога — Львів» Тарас Кушнір. Наразі у Львові працюють декілька груп руху анонімних алкоголіків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати