Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

20 грудня, 00:00

Time оголосив Путіна «Людиною року»

Американський часопис Time оголосив президента Росії Володимира Путіна «Людиною року» за зміцнення стабільності і підвищення ролі Росії у світі. На думку видання, останній рік перебування Путіна на посту президента Росії був найбільш успішним. «У внутрішній політиці він забезпечив своє політичне майбутнє, а у зовнішній політиці — розширив вплив на стан справ на міжнародній арені, хай і не завжди благотворний», — повідомляє часопис. Кандидатура Путіна випередила таких відомих у світі людей, як колишній віце-президент США Ал Гор і англійська письменниця, автор книг про Гаррі Поттера, Джоан Роулінг. Останнім російським політиком, удостоєним титулу «Людини року» став радянський лідер Михайло Горбачов 1987 року, якого журнал 1989 року обрав «Людиною десятиріччя». Time традиційно називає в останньому грудневому номері «Людину року». Персона року, за версією часопису, «людина або люди, які більше за інших впливали на новини і на наші життя — у хорошому сенсі або поганому».

Пентагон знайшов в Іраку позитив

У виданому днями Пентагоном квартальному звіті про стан в Іраку зазначають «значні позитивні зрушення», але підкреслюють, що Іран продовжує забезпечувати іракських бойовиків зброєю і досконалою військовою технікою. Також в доповіді конгресу вказується, що за три місяці іракська економіка зросла більш ніж на 6%, а сама країна потроху стає безпечнішою. При цьому, хоча іракські урядові сили збільшилися, вони як і раніше недостатньо самостійні і потребують навчання і тилового забезпечення з боку американського війська. Також звіт зі схваленням згадує про «пробудження кланів», як шиїтських, так і сунітських, чиї лідери виступили проти бойовиків «Аль-Каїди», яким вони раніше допомагали. Незважаючи на всі успіхи, застерігає Пентагон, позитивна динаміка збережеться тільки за умов реалізації урядом реформ. Тут укладачі звіту вказують на ряд проблем. Винятково важливе законодавство про розподіл прибуткових надходжень від експорту нафти досі не ухвалене. Також не прийнято законодавство, яке гарантує представництво сунітів в органах влади. Поліція як і раніше вражена корупцією і не подолала ворожнечу між громадами у своєму середовищі. Іракська армія щорічно втрачає до 17% особистого складу через високі втрати і дезертирство.

Президентом Південної Кореї став колишній топ-менеджер Hyundai

На президентських виборах у Південній Кореї переконливу перемогу отримав кандидат від консерваторів Лі Мьон Бак. Його найближчий конкурент, представник правлячої ліберальної Об’єднаної нової демократичної партії Чон Дон Йон визнав свою поразку. П’ятирічний термін дії повноважень діючого президента країни Но Му Хьона закінчується в лютому. За даними опитувань, головною темою, яка хвилює більшість із 37 мільйонів виборців, є економіка. 65-річний Лі Мьон Бак, колишній топ-менеджер корпорації Hyundai, схоже, зміг переконати багатьох у тому, що йому вдасться залучити до країни інвестиції і забезпечити зростання зайнятості. Проте його передвиборча кампанія була затьмарена звинуваченнями в оборудках на фондовій біржі. Опоненти Лі відкрито називали його брехуном, але він заперечував, що порушував будь-які закони, і у відповідь обвинувачував своїх опонентів у веденні проти нього війни компромату. Південнокорейський парламент проголосував за створення спеціальної незалежної комісії для розслідування цих звинувачень. Комісії доручено завершити розслідування до інавгурації нового президента, яка має відбутися в лютому. Лі Мьон Бак представляє Партію великої країни, для якої його перемога стала поверненням до влади вперше за 10 років.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати