Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

21 липня, 00:00

Київ чекає від Москви інформації щодо закордонної власності колишнього СРСР

Міністерство закордонних справ наголошує на необхідності отримання від Росії офіційної інформації щодо пооб’єктного складу, балансової та ринкової вартості власності колишнього СРСР за кордоном та поновлення відповідних переговорів. Коментуючи заяву керуючого справами президента Росії Володимира Кожіна про те, що Україна постійно змінює свою позицію з цього питання, речник українського МЗС Андрій Дещиця повідомив, що, незважаючи на укладення низки дво- і багатосторонніх договорів з питань розподілу закордонної власності колишнього СРСР, ця проблема і надалі залишається невирішеною. Він нагадав, що в лютому 1997 року Верховна Рада України ухвалила постанову розглянути це питання після отримання від уповноважених органів Росії офіційної інформації щодо пооб’єктного складу, балансової та ринкової вартості власності колишнього СРСР за кордоном. І дотепер українська сторона не отримала такої інформації, що унеможливлює розгляд питання про ратифікацію вищезгаданої угоди про «нульовий варіант», прийняття парламентом України відповідального, обґрунтованого рішення, оскільки не дозволяє у повній мірі оцінити фінансово-економічні наслідки такого кроку для України.

Понад 60% американців бачать Гілларі Клінтон на посту президента США

За даними опитування громадської думки 63% американських виборців вважають, що сенатор-демократ і колишня перша леді США Гілларі Клінтон «дуже ймовірно і цілком імовірно» зможе перемогти на президентських виборах наступного року і стати першої в історії країни жінкою — главою держави, повідомляє телекомпанія Сі-Бі-Ес. Серед виборців-демократів на перемогу Гілларі Клінтон очікують 77% опитаних, але такий результат президентських перегонів припускає навіть більшість опитаних виборців-республіканців, серед яких перемогу Клінтон завбачають 53%. Дослідження також засвідчило, що на думку 75% американців Гілларі Клінтон є «сильним лідером». При цьому 68% респондентів упевнені, що на посту президента країни вона буде приймати хороші рішення у сфері зовнішньої політики. На думку 58% американців, Клінтон буде ефективним головнокомандувачем збройними силами США.

В Ізраїлі розпочалася амністія

Влада Ізраїлю розпочала процес звільнення палестинських в’язнів в рамках угоди, досягнутої з урядом ПНА і її лідером Махмудом Аббасом за сприяння США. Близько 250 в’язнів ізраїльської в’язниці Кітсіот, які в більшості своїй є членами палестинського проурядового руху ФАТХ, було звільнено вчора вранці і відправлено до міста Рамаллах на Західному Березі ріки Йордан, де, як очікується, їх зустріне лідер руху Махмуд Аббас. Звільнені в’язні відбували покарання за силові дії антиізраїльської спрямованості, але ні в кого з них, як передає місцева преса, «немає на руках крові ізраїльтян». Усього у в’язницях Ізраїлю перебуває близько 10 тисяч палестинців. У рамках курсу на посилення влади Аббаса Ізраїль також обіцяє припинити переслідування 180 бойовиків з воєнізованих формувань ФАТХ, діючих на Західному Березі ріки Йордан. В обмін на виключення зі списків тих, що розшукуються за підозрою в терористичній діяльності, фатхістам запропоновано дати письмове зобов’язання припинити дії антиізраїльскої спрямованості, здати зброю і інтегруватися в офіційні силові структури ПНА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати