Перейти до основного вмісту

Ура! Почалися канікули

Як наші діти проводять свій вільний час?
06 червня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Пролунав останній дзвоник у школах, учні з полегшенням зітхнули — можна відіспатися і відпочити. І хоча у старшокласників та студентів поки що гаряча пора іспитів, та і в них попереду теж канікули.

Ціле літо свободи, нових відчуттів, нового досвіду, дорослішання... Вільний час на те й дається, щоб самостійно ним розпоряджатися, звісно, в межах дозволеного. Проте на практиці виявляється, що інколи молодь робить дещо таке, що виходить за рамки, окреслені їхніми батьками та нашим суспільством. Чим займаються українські діти у вільний час? Це не просто цікаво — це корисно взнати широкому колу дорослих, особливо — батькам, аби зробити важливі висновки.

Нещодавно спеціальне дослідження на цю тему проводилося фахівцями Проекту ПРООН «Створення безтурботного середовища для молоді України». Його результати більш, ніж цікаві. Для отримання достовірної картини фахівці опитали 1802 респонденти — молодь різних категорій Житомирської (північ), Херсонської (південь), Донецької (схід), Львівської (захід), Полтавської (центр) областях, а також Києва та АР Крим. У кожній області було опитано по 267 респондентів, у Києві — 200. Отримані результати дозволили фахівцям скласти, так би мовити, «хіт-парад» способів як діти займають себе.

Так, на запитання «Де ви сьогодні, частіше за все проводите вільний час?» 47% повідомили, що вони відпочивають на природі. І дешево і доступно — тому цей спосіб відпочинку є найбільш популярним. На другому місці по поширеності — відпочинок у кафе. Так відповіли 37% респондентів. Проте треба зазначити, що це стосується не стільки школярів, скільки освіченої і працюючої молоді, тому що для відвідування кафе потрібні кошти. 33% опитаної молоді займатимуться власним хобі, не уточнюючи, правда яким саме. Далі йдуть клуби і кінотеатри. І що тривожить, так це те, що аж 28% дітей зізналися, що улітку просто блукатимуть вулицями! Очевидно, що причиною такого вибору є нудьга, а метою блукання — намір «подивитись на людей, себе показати», а також — знайти якісь пригоди. Найбільше ходити вулицями люблять школярі, а найменше — студенти. У них є більш цікаві заняття.

Четверта частина опитаних займаються фізичним самовдосконаленням, причому в цій категорії виявилося більше юнаків ніж дівчат. До того ж показово, що цей спосіб проведення часу користується популярністю в Донецькій області (32%) та серед житомирян (36%).Що ж, не так погано! 14% опитаної молоді цього літа займатимуться власною зовнішністю та здоров’ям (напевне, щоб після канікул вразити своїм іміджем однокласників чи одногрупників). У цьому випадку так здебільшого відповіли представниці прекрасної статі.

Цікаво, що майже стільки ж молодих людей самовдосконалюється духовно — 12%. Тобто більш, ніж кожен десятий! Трохи несподівано, що відвідати улітку концерти сучасних виконавців зібралося менше людей, ніж тих, хто духовно зростає — лише 10%. Можливо тому, що концерту ще треба дочекатися. Також кожен десятий молодий українець на канікулах піде до бібліотеки. А чому б ні, власне! До речі, більше всього любителів книг виявилося в Криму. Там збирається до бібліотек аж 20% юнаків та дівчат: морем їх не здивуєш, а відпочити від щоденної круговерті хочеться. Щодо таких екзотичних видів відпочинку, як відвідування виставок та вернісажів, концертів класичної, органної музики, то лише 4—5% молодих людей збираються присвятити цьому свій вільний час.

Що стосується київських дівчат та хлопців, то вони більше за інших люблять театр (19%) і менше за інших схильні присвячувати вільний час своєму хобі (25%). І ще одне спостереження: уподобання уподобаннями, але ж вірогідно, що в інших регіонах виявилося б більше театралів та любителів кафе і дискотек, якби були певні можливості їх відвідувати. Тобто спосіб відпочинку диктує реальні можливості людини і пропозиції міста чи села, у якому ця людина живе. До речі, більша частина молоді (58%) вважає, що може вільно розпоряджатися своїм дозвіллям, а от 12% поскаржилися на брак вільного часу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати