Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

22 лютого, 00:00

Імідж «Київстару» під загрозою

Компанія Telenor (Норвегія) вважає за можливе оголошення дефолту оператором мобільного зв’язку «Київстар» через дії компанії «Альфа-Груп». Про це повідомив у прес- центрі Українських Новин голова представництва Telenor Тронд Мое. «Якщо це питання не буде вирішено, «Київстар» буде змушений оголосити дефолт по євробондам», — сказав він. За його словами, відповідно до умов випуску євробондів, «Київстар» зобов’язаний не пізніше 30 квітня щорічно надавати повний пакет фінансових документів, які пройшли аудит. 2005 рік «Київстар» закінчив із чистим прибутком $322,852 мільйона.

Україна збудувала в Туркменістані компресорну станцію

Науково-виробниче об’єднання ім. Фрунзе (Суми) ввело в експлуатацію газокомпресорну станцію на нафтогазовому родовищі Котурдепе (Туркменістан) вартістю $120 мільйонів. Про це сказано в повідомленні Державного інформаційного агентства Туркменістану. ГКС побудована НВО ім. Фрунзе на замовлення Державного концерну «Туркменнафта». Українською стороною було виконано монтаж обладнання та інженерних систем нової станції. Планується, що на ГКС буде перероблятися 12 млн. куб. м попутного нафтового газу за добу. В урочистому відкритті ГКС взяв участь президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов. У своєму виступі вiн підкреслив, що Туркменістан зацікавлений у подальшому довгостроковому співробітництві з Україною, особливо в нафтогазовому секторі.

Нові тарифи. Чи остаточно?

Київська міська рада встановила коефіцієнт підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги із грудня 1,8—2 замість установленого раніше 3,4. Коефіцієнт підвищення тарифу на опалення й гарячу воду піднято до 2-х, на холодну воду й відведення холодної та гарячої води — до 1,8, на квартплату — до 1,9. Голова робочої групи, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко повідомив, що адміністрація погодилася з таким коефіцієнтом підвищення тарифів і сподівається, що рівень оплати буде вищим, ніж за тарифами, підвищеними в 3,4 разу.

У іллічівців — ювілей

Колектив Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча (ММК ім. Ілліча, Донецька обл.) відмітив 75-річний ювілей. Але поряд із досягненнями під час свят ішлося і про проблеми. 2006 року фінансовий результат підприємства знизився на 7,8%, або на 147,8 мільйона гривень порівняно з 2005 роком — до 1,7 мільярда гривень. Як повідомила «Дню» прес-служба комбінату, чистий прибуток ММК ім. Ілліча минулого року зменшився на 0,7%, або на 100 мільйонів гривень — до 14,2 мільярда. При цьому, підприємство збільшило випуск чавуну на 3,7% — до 5,4 мільйона тонн, сталі — на 0,5%, тобто до 6,9 мільйона тонн, прокату — на 1,8%, до 5,8 мільйона тонн. Платежі ММК ім. Ілліча до бюджетів усіх рівнів минулого року, за попередніми даними, збільшилися на 1% — до 1,2 мільярда гривень.

Феросплавна ягідка. Знову

Вишгородський районний суд Київської області заборонив АКБ «Укрсоцбанк» списувати пакет акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» з рахунку ВФК «Придніпров’я» на рахунок Фонду державного майна. Суд також заборонив Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту і Фонду держмайна здійснювати дії, направлені на виконання судових рішень, зокрема, рішень Вищого господарського суду України, пов’язаних із поверненням акцій ВАТ «НЗФ» у державну власність. Таке рішення суд прийняв за результатами розгляду позову фізичної особи. Третьою особою із самостійними вимогами в цій справі виступає ВФК «Придніпров’я». Як повідомила «Дню» прес-служба ФДМУ, Мін’юст оскаржить рішення Вишгородського районного суду в Київському обласному апеляційному суді, заяви про оскарження подали також ФДМУ і Генеральна прокуратура.

Сталеві залишки. Але дуже привабливі

Фонд державного майна виставив на торги на фондових біржах 0,34% акцій гірничо-металургійного комбінату «Міттал Стіл Кривий Ріг» (Дніпропетровська область). 0,17% акцій комбінату виставлено на торги на Українській фондовій біржі, які будуть проведені 27 березня. Таку ж кількість акцій цього підприємства буде продано на Київській міжнародній фондовій біржі 29 березня. Загалом ФДМУ виставив на торги 13,06 млн. акцій комбінату номіналом 1 гривня за акцію. Як повідомлялося, ФДМУ оцінив для продажу на фондовій біржі 0,34% акцій «Міттал Стіл Кривий Ріг» за номінальною вартістю у 13,06 мільйона гривень. У листопаді-грудні 2006 року за підсумками чотирьох торгів на різних фондових біржах України ФДМУ виручив від продажу 1,3% акцій «Міттал Стіл Кривий Ріг» 220,5 мільйона гривень.

Яким буде попит на акції цього підприємства на нових торгах? Експерти вважають, що дефіциту покупців не буде, оскільки меткомбінат демонструє хороші показники. 2006 рік він закінчив, як засвідчує повідомлення, надіслане прес- службою ФДМУ до «Дня», з балансовим прибутком (до оподатковування) 3,9 мільярда гривень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати