Перейти до основного вмісту

«Пам’ятний діамант»

Нині у країнах Європи та Японії стали популярні «переносні могили»
01 листопада, 00:00
БАЖАЄТЕ ПІСЛЯ СМЕРТІ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА ДІАМАНТ?

Той, хто навіть після смерті хоче весь час залишатися поруч із близькою людиною, може заздалегідь потурбуватися про нову форму поховання, пише inopressa.ru. Тепер у Австрії прах померлої людини можна перетворити на діамант «вмонтований» у каблучку, сережки чи кулон. Після своєї появи на ринку «переносна могила» відразу стала фаворитом: на сьогодні в Австрії родичі дев’яти померлих уже отримали «пам’ятні діаманти», ще два алмази перебувають у стадії виготовлення, говорить Андреас Вампль, австрійський представник швейцарської фірми Algordanza GmbH. І «на кожне отримане замовлення припадає десять прижиттєвих договорів із тими, хто після смерті хоче, щоб його прах перетворився на діамант».

«Перетворитися на діамант — це здорово, — вважає Вампль. — Відгуки лише позитивні». Більшість родичів вважають за краще мати діамант у каблучці. «Багато які вдови прохають переплавити обручку померлого, щоб вставити в неї діамант», — розповідає Вампль. Але популярністю користуються й кулони. У будь-якому випадкові, діамант завжди з тобою. «Моя мати бере каблучку з собою у відпустку і розмовляє з нею», — ділиться своїми враженнями чоловік, який декілька років тому кремував свого покійного батька і замовив із його праху діамант.

Для діаманта досить лише 500 грамів праху — в середньому від людини залишається два з половиною кілограми попелу. Однак величина діаманта залежить не від маси, а від тривалості його росту: коштовний камінь за умов високого тиску та високої температури все одно збільшується повільно. Маленькі алмази (0,4 карата) коштують від 4600 євро, великі (до 1 карата) — приблизно 13 тисяч євро. У дану ціну входить усе — аж до доставки з Відня і назад. Та частина праху, яка не пішла на виготовлення алмаза, може бути похована в урні.

Смоли, якими просякнуто легені тих, хто палить, або штучні кульшові суглоби не можуть надати коштовному каменеві додаткового блиску. «Ми екстрагуємо з попелу вуглець, сторонні включення залишаються у праху», — пояснює Вампль. Колір каменю варіюється від прозорого до сліпучо блакитного — який відтінок вийде на виході, залежить від «індивідуального складу хімічних елементів людини».

Фірма Algordanza — один із небагатьох у світі виробників «пам’ятних діамантів», але єдине підприємство, яке працює виключно з людським прахом. Лабораторію з вирощування алмазів розташовано у швейцарському місті Курей. Прах сюди надходить з усього світу. Минулого року тут було вирощено 600 алмазів, левова частка замовлень надійшла з Японії, де кремується 99,9% померлих. Буває, що діамант виявляється предметом спору спадкоємців. Що стосується його фізичних властивостей, то, за словами Вампля, «пам’ятний діамант» практично ідентичний каменю, який виріс за природних умов.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати