Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Харківських газових свердловин побільшало
Компанія «Укргазвидобування» ввела в експлуатацію дві нові свердловини на Березівському та Коломакському газоконденсатних родовищах. До кінця місяця почне працювати бурова установка на Березівській свердловині, яка обіцяє бути високопродуктивною (близько 300 тис. куб. м на добу). До 2007 року вона може дати близько 20 мільйонів кубометрів газу.
За даними обласного управління паливно-енергетичного комплексу, зараз на території Харківської області видобувається приблизно 42% українського природного газу. Крім того, розпочато розвідувальні роботи в південній частині Коломакського родовища, де, за прогнозами, на глибині 5450—5490 метрів є продуктивні поклади газу. Уже розпочато буріння нової свердловини №31, проектна глибина якої має становити 5650 метрів, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Україна породжує мільйонерів
Учора Державна податкова адміністрація оголосила, що минулого року в Україні істотно побільшало мільйонерів. Посилаючись на підсумки кампанії з декларування прибутків, отриманих громадянами 2005 року, ДПАУ назвала загальну кількість мільйонерів в Україні. Їх тепер 5708, тоді як роком раніше було 3057. Найбільша кількість громадян-мільйонерів у Києві (726), Дніпропетровській області (566), Донецькій (448), Харківській (415) і Запорізькій (391) областях. Окрім того, як повідомив на прес-конференції заступник голови ДПАУ Сергій Лєкар, податкова виявила в Україні також осіб iз прибутками більш нiж мільярд гривень, однак не всі вони надали дані про свої прибутки минулого року. Можна сподіватися, що їм все- таки доведеться це зробити, оскільки, як сказав Лєкар, податкова проводить відповідну роботу.
До червня декларації про отримані 2005 року прибутки подали 402,7 тисячі громадян, тоді як роком раніше — 477,1 тисячі. До адміністративної відповідальності за невчасне надання декларації вже притягнуто 17,1 тисячі підприємців (кінцевий термін подачі декларацій — 1 квітня).
Продається автовокзал «Теремки»
Фонд держмайна України оголосив конкурс iз продажу об’єкта незавершеного будівництва — автовокзалу «Теремки» (Київ), що на балансі Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс». Початкова ціна об’єкта 6,787 мільйона гривень. Конкурс відбудеться через 30 днів після дати оголошення. Умови продажу передбачають, зокрема, завершення будівництва протягом трьох років. Роботи зі зведення вокзального комплексу почалися в липні 1988 року. Тоді планувалося, що пропускна спроможність автовокзалу становитиме 12,7 тисяч людей на добу, кошторисна вартість (у цінах 1984 року) — 3,812 мільйона карбованців. Будівництво планували завершити за три з половиною роки. Однак проти цього виступили жителі сусіднього мікрорайону, на думку яких майбутній автовокзал стане потужним джерелом забруднення довкілля. Їх підтримала низка громадських організацій. У результаті будівництво було зупинене. 1992 року представник Президента України в Києві підписав розпорядження про поновлення будівництва, однак уже через рік роботи зупинилися через відсутність фінансування.
Страховики нарощують довіру
На 4,961 мільйона гривень, або на 20,2% (до 29,511 млн. грн.) вирішила збільшити статутний фонд страхова компанія (СК) «Київ-Енерго-Поліс» (шляхом проведення додаткової емісії акцій у вигляді реінвестиції дивідендів). Засновниками цієї компанії, створеної 2000 року, виступили «Київенерго», НПФ «Київенерго» і Енергобанк. «Київ-Енерго-Поліс» має філії в Рівному, Запоріжжі, Одесі, Луганську, Ізмаїлі та Херсоні, надає послуги на 31 вид страхування, з яких 12 — обов’язкових.
За підсумками 2005 року компанія зібрала 14,229 мільйона гривень страхових платежів, що на 65% більше, ніж 2004 року. Активи компанії на 1 січня становили 37 мільйонів, резерви — 4,4 мільйона гривень. За даними Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, станом на кінець 2005 року власниками 29,85% страхової компанії було ТОВ «Труханов» (Київ), 19,54% — ТОВ «Муніципальний розрахунковий центр» (Київ), 19,83% — «Київенерго», 13,85% — ЗАТ «Центр корпоративних рішень».
У будівельників знову «газовий» спостерігач
Екс-перший заступник голови НАК «Нафтогаз України» Володимир Триколич (з квітня 2000 року по липень 2004 року) знову призначений головою наглядової ради ВАТ Трест «Київміськбуд-6». Триколичу належить 0,0001% акцій компанії. Уперше він очолив її наглядову раду в червні 2005 року. «Київміськбуд-6» спеціалізується на промисловому будівництві та будівництві енергооб’єктів, а 2004 року розпочав ще й будівництво житлових об’єктів у столиці. Станом на осінь 2005 року найбільшими акціонерами цієї компанії були ТОВ «Українська гірничо-металургійна компанія» (УГМК, ділер корпорації ІСД) — 25,87%, ВАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» — 30% і ВАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Східно-Європейський інвестиційний фонд» — 21,64%.
Агроміністр добиває банкрута
Голова правління ДАК «Хліб України» Сергій Хорошайлов звинуватив міністра аграрної політики Олександра Баранівського в тому, що він перешкоджає проведенню процедури фінансового оздоровлення компанії. За словами голови компанії, міністр виступає проти запропонованих компанією «Хліб України» шляхів виведення її iз фінансової кризи та поновлення платоспроможності. Баранівський не підтримав жодного із запропонованих ДАК планів санації, а 24 травня за його пропозицією уряд ухвалив рішення підготувати ДАК «Хліб України» до приватизації, хоча ще в листопаді минулого року міністр виступав категорично проти її приватизації.
Хорошайлов також зазначив, що наразі ДАК не може, згідно з розпорядженням уряду від 1 лютого 2006 року, передати заставне зерно урожаю 2004 року Аграрному фонду, оскільки Мінагрополітіки не розробило процедуру цієї передачі. Хорошайлов вважає, що міністр аграрної політики сьогодні активно створює «образ ворога» в особі ДАК «Хліб України». За його словами, зараз рахунки компанії заблоковані, а її майно перебуває під арештом.
Випуск газети №:
№100, (2006)Рубрика
Економіка