Перейти до основного вмісту

Мігранти та демографія

14 квітня, 00:00

Без мігрантів не можуть існувати країни Європи, США, Росія, де зараз до 20 мільйонів мігрантів, Японія й, безумовно, Україна.

Телеканал НТН 4 квітня 2005 року передав цікаву інформацію на тему мігрантів. За даними ООН, Україна займає четверте місце у світі за кількістю нелегальних іммігрантів. Їх в Україні сім мільйонів. Дійсно, вони працюють переважно на базарах (бо тут найбільші прибутки, часто нелегально їх експлуатують саме їхні співвітчизники). Дехто бажає мати українське громадянство.

На жаль, у боротьбі за владу й прибутки влада й капітал України нічого не зробили для повернення на спустошені землі України діаспори, у першу чергу — із Середньої Азії. I вона частково переселилася до Росії або на Захід. Нічого не зроблено, щоб тих українців, які працюють за кордоном, повернути в Україну.

Нічого не зроблено, щоб зменшити вимирання й виродження українців від наркотиків, алкоголю, тютюну та забруднення зовнішнього середовища.

Зараз майже сім мільйонів українців працюють за кордоном (і не народжують дітей для України), 16 мільйонів пенсіонерів та інвалідів, три мільйони мають хронічні захворювання (туберкульоз, психічні та інші) й практично не народжують дітей. Декілька мільйонів алкоголіків і наркоманів, які майже не народжують дітей. Сім із половиною мільйонів дітей. Більш-менш здорових громадян України, які можуть повноцінно працювати й народжувати здорових дітей, в Україні близько трьох мільйонів. Отже, Україна не може обійтися без мігрантів.

Що ж робити? Вважаю, що при наданні громадянства мігрантам обов’язкова умова — знання ними української мови (бо майже всі мігранти, яких показують по ТБ, розмовляють ламаною російською мовою). Варто також надати українцям діаспори землю зі звільненням від податків, бо земля пустує. Цю землю можна надати й мігрантам (також зі звільненням від податків на вісім-десять років), але не представникам тих націй, які створюють закриті співтовариства. Слід також увести суворі закони з боротьби iз наркоманією; заборонити рекламу алкогольних напоїв; оприлюднювати щоквартально демографічні дані, аналіз смертності від наркотиків, алкоголю, тютюну, забруднення зовнішнього середовища, бо це — першопричини. Крім вищезгаданого, необхідно виділити кошти МОЗ для інформування населення за допомогою ЗМI про шкоду, яку завдають здоров’ю людей наркотики, алкоголь, тютюн, забруднення повітря, води, їжі тощо. Без усього цього демографічну проблему не вирішити.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати