Перейти до основного вмісту

Ніякої політики!

Вирішили на Миколаївщині й організували молодіжний форум «Схід—Захід»
16 вересня, 00:00
ГРУПА «ГАЙДАМАКИ» ПЕРЕД ВИСТУПОМ НА СЦЕНІ В КОБЛЕВО МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: «ПОТРІБЕН ЧАС І АКУРАТНІ КРОКИ, ЖОДНОЇ АГРЕСІЇ. ЛЮДИ САМІ З ЧАСОМ УСВІДОМЛЯТЬ, ЩО УКРАЇНЕЦЬ ПОВИНЕН РОЗМОВЛЯТИ УКРАЇНСЬКОЮ І ЛЮБИТИ СВОЮ ЗЕМЛЮ» / ФОТО НАДАНЕ АВТОРОМ

«Нумо товаришувати областями», — запропонували миколаївці заходу України і запросили до себе в гостини молодь з Закарпатського, Львівського та Івано- Франківського регіонів. Пропозицію було прийнято, і делегація в складі восьмисот чоловік прибула до курортного міста Коблево, що за 70 кілометрів від Миколаєва. Дві тисячі представників вузів і молодіжних організацій Миколаївської області тепло і гостинно зустріли своїх однолітків як учасники Першого міжрегіонального молодіжного форуму «Схід — Захід: «Нас — не розділити!». На форумі не ухвалювали жодних документів. Організатори дійства переслідували дуже просту, але за своєю суттю глибинну мету — ознайомлення з особливостями культур різних областей і встановлення між людьми теплих людських взаємин, що зміцнять єдність України в майбутньому. Як глядачі на форум приїхали молоді люди з 12 областей України, а також із сусідніх держав — Молдови і Білорусі.

Молодіжний форум проходив у рамках реалізації Програми дій Миколаївської обласної міськадміністрації «Нова влада — нові можливості». Згідно з цією програмою, за 300 днів в регіоні задумано збудувати громадянське суспільство на основі ринкової економіки. За рахунок чого так швидко? Допомогти покликані геополітичні і кліматичні переваги місцевості. Грамотний маркетинг території регіону може відчутно поліпшити життя людей в ньому. Мер міста Миколаєва Олександр Садиков переконаний, що якщо збільшити запити на споживання в області, то там з’являться й інвестори. Мер вважає, що високий інтелектуальний рівень ділових людей регіону дасть можливість за короткий термін створити маркетинговий план взаємодії влади і продуктивних сил області різних форм власності. Перетворення Миколаївщини на регіон відпочинку і туризму здається дуже складною справою тільки через те, що немає стратегічного структурного плану його розвитку. Адже для його втілення можна забезпечити роботою і будівельників, і транспортників, і корабелів, і сервісників... Та ще й мешканцям Західної України запропонувати робочі місця на розширений курортний сезон. Критеріями для перевірки успішності реалізації нової програми обрано два чинники — статистичний і соціологічний. Перший визначатиметься за підвищенням рівня прибутків на душу населення, другий — за відчуттями мешканців. Кожному з них надішлють спеціальний конверт для відповідей. Його буде безкоштовно відправлено поштою для подальшої обробки відповідей.

Цікаво, що молодіжний форум вирішили провести тоді, коли офіційно курортний сезон у Коблево вважається закритим. Проте виявилося, що на території туристичного комплексу і на початку вересня, як і раніше, «курортно». Гості і господарі Форуму купалися, ніжилися на сонці, проводили спортивні змагання, танцювали і навіть підвищували свій освітній рівень. Головний режисер Форуму Віктор Книш повідомив, що програма відпочинку має три напрями. Перший — фольклорні розваги молоді (українські вечорниці), другий — сучасна українська музика, третій — дискотеки. Ще одна особливість програми форуму — це його варіативність. Одночасно працювали безліч концертних майданчиків, де поруч із «зірками» української естради мали можливість виступити і колективи аматорів. «Об’єднувати» Україну приїхали групи «Гринджоли» і «Гайдамаки». Зі своїм повним шоу-феєрією виступила також Руслана. Незважаючи на щільний графік, співачка викроїла ніч для виступу на Форумі. На прес-конференції вона сказала журналістам, що підтримувала і завжди підтримуватиме все, що сприятиме процвітанню України. Вона також зазначила, що не відчуває молодь України роз’єднаною, адже вони всі разом співають одні й ті самі пісні.

Крім розважальних форм програма Форуму передбачала спортивні змагання, трудовий десант зі збору винограду, а також різноманітне інтелектуальне спілкування. На круглих столах розглядалися такі проблеми, як «Молодь і державна політика», «Незалежні університетські газети», «Освітня політика і студентське самоврядування», «Юридичні аспекти діяльності недержавних громадських організацій», «Проблеми національного відродження патріотизму»... Пропонувався і цілий ряд тренінгів, спрямованих на розвиток лідерських якостей, особистісне зростання, уміння працювати з людьми з особливими потребами...

Круглий стіл з проблем студентського самоврядування виявився особливо гострим. Євген Безух, студент історичного факультету Миколаївського державного університету імені Василя Сухомлинського сказав «Дню»: «Відповідь на перше запитання, що стосується освітньої політики, ми знайшли швидко, а ось над другим довелося замислитися. Багато студентів навіть не розуміють, яку важливу роль змогли б зіграти в житті свого навчального закладу, якби налагодили діяльність студентських керівних органів. Найбільш болючим питанням теми було питання щодо способів залагодження конфліктів з викладачами. Львів’яни виступали прихильниками крайніх заходів (аж до страйків), а миколаївці вважали доцільним пошук шляхів до компромісів і мирного розв’язання суперечок».

Вечорами всі спори вгамовувалися, і на Миколаївщині співали українських пісень — молоді голосу Заходу і Сходу України зливалися в єдиному ансамблі, і то тут, то там спалахували яскраві імпровізовані інсценування на сюжети пісень, що виконуються, а потім вже сучасна дискотека захоплювала в єдиному танці мало не до самого ранку. Миколаївська влада планує знову провести молодіжний форум. Проте зустріч молодi відбудеться набагато раніше — Західна Україна запрошує нових друзів на Різдво.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати