Перейти до основного вмісту

Молодь творить політику

У Харкові завершився всеукраїнський саміт ООН
06 липня, 00:00
ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО САМІТУ ООН-2005 МОЛОДІ ЛІДЕРИ МАЛИ ЗМОГУ НЕ ТІЛЬКИ ОБГОВОРЮВАТИ ПРОБЛЕМИ І ВИРОБЛЯТИ СТРАТЕГІЮ ЇХНЬОГО ПОДОЛАННЯ, АЛЕ Й РОЗВАЖАТИСЯ НА ПЕРЕРВАХ / ФОТО АВТОРА

Великою концентрацією молоді Харків не здивуєш, але ось побачити в одному місці 250 найрозумніших, найталановитіших, товариських, патріотично налаштованих і політично активних молодих людей з усієї України вдається не кожному. Зрозуміло, йдеться про Всеукраїнський молодіжний саміт ООН, який цього року проводився в Харківській області і вчетверте в Україні.

Згідно з дослідженням Програми Розвитку ООН, 85% української молоді вважає, що держава не може забезпечити умови для нормального та здорового життя. У своєму виступі під час святкування Дня молоді міністр у справах молоді та спорту Юрій Павленко відзначив, що державна молодіжна політика останніх років була надто віддалена від реальних потреб молодих українців. Водночас, на його думку, всі питання, які так чи інакше стосуються молоді, з нею необхідно обговорювати.

Відповідно до програми дій нової влади, в Україні ініційовано процес розробки чіткої і прогресивної молодіжної політики — Національної доктрини молодіжної політики, яка відповідатиме потребам молодих людей та намірам України увійти до Європейського співтовариства. Головним завданням, поставленим перед учасниками саміту, стало обговорення запропонованої доктрини і вироблення своїх пропозицій щодо поліпшення умов життя в державі. Протягом трьох днів, розбившись на комітети, лідери молодіжних рухів України обговорювали своє бачення проблем і спільно підготували резолюції для розгляду у вищих органах влади. Учасники саміту поділилися з «Днем» своїми враженнями.

Клавдія МАКСИМЕНКО, програмний менеджер ПРООН в Україні:

— За останній рік молодь продемонструвала, що вона бере активну участь у політичному житті країни і після багаторічної апатії, яка спостерігалася в державі, я вважаю це найбільшим досягненням. В основному завдяки молоді в Україні фактично створено громадянське співтовариство. З боку ООН я обіцяю, що всі пропозиції, результати, підготовлені тут на саміті, буде донесено до відома вищих інстанцій. А проблем дуже багато і подолання їх залежить насамперед від самої молоді, адже, як показали наші соціологічні опитування, більша частина молоді України сподівається на те, що держава сама має вгадувати їхні бажання і виконувати їх. Але ж ми живемо в демократичному суспільстві, де держава не видає якісь речі, а надає величезні можливості, щоб самому їх узяти.

Олена КОЗАР, представник харківської громадської молодіжної організації «Зебра»:

— Мені здається, влада реагує на проблеми молоді, але не на всі, і не всі молодіжні організації вона готова вислухати. На жаль, зараз держструктури готові більше вислухати тих молодіжних лідерів, які є представниками колишньої опозиції. Демократії немає, тому що будь-яка влада підбирає собі тих людей, які їй більше потрібні, а не тих, хто їй заважає. Спасибі хоча б за те, що збільшили виплати на новонародженого. Однак це не означає, що всі відразу кинуться народжувати. Цих вiсiм тисяч вистачить на рік-два, а далі як забезпечувати дитину, яка дуже швидко виростає з удяганок, потребує ліків, якісного і, на жаль, дорогого харчування? Щодо мого бачення Національної молодіжної доктрини, то тут я сказати нічого певного не можу, оскільки ще мало про неї поінформована, та й наскільки вона близька до реалізації, теж ніхто не знає.

Святослав ВАКАРЧУК, радник Президента України з питань молодіжної політики:

— Ми живемо в країні, де нарешті розумні ідеї сприймаються розумними людьми, які вирішують проблеми молоді. Принаймні намагаються це робити. В нашій державі молода людина може досягти багато чого, якщо вона енергійна і наполеглива. Зараз я спілкуюсь з багатьма молодими людьми, які є моїми ровесниками і працюють в вищих державних структурах — поки що вони менеджери, але років через 10 вони будуть вершити долю країни. Ми живемо у час революційних змін і те, що раніше здавалося неймовірним, зараз можна буде з радістю зробити. Сучасна влада принаймні знає, що у молоді є проблеми, бо раніше ніхто навіть уваги не звертав, що молодь не читає класику, дивиться дурні американські бойовики і в більшості своїй недостатньо інтелектуально розвинена. Кожна молода людина в Україні повинна намагатися стати яскравою постаттю в молодіжному житті, навчатися, культурно розвиватися, але, на жаль, в нашій країні на даному етапі це втрачено. В більшості своїй молоддю легко маніпулювати, вона не має змоги самостійно приймати правильне рішення.

Віктор ПАВЛОВ, представник молодіжної організації «Центр освітньої політики», місто Кам’янець-Подільський, Хмельницька область:

— Можна сказати, що влада почала більше звертати уваги на потреби молодих людей, але все одно важко не тільки отримати кредит на житло, але й сплачувати за нього відсотки, бо для молодої сім’ї це дуже великі гроші. Добре, що збільшили виплати при народженні дитини — це надає змогу людям, які хочуть мати дітей, втілити свої мрії в реальність. Сьогодні ще важко казати про якесь ставлення влади до молоді, бо пройшло досить мало часу, аби можна було робити якісь глобальні висновки. Певних зрушень мало, а проблем багато. Я ознайомився з доктриною — вона цікава, гарна, вказує на перспективи, але зараз важко прогнозувати результати, бо я вже був на подібних заходах, де багато говорять, але реальних виходів немає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати