Вікно в глобальний світ
Україна просуває вітчизняні інтернет-проектиЦього тижня Україна приєдналася до країн, які беруть участь у Всесвітньому конкурсі «Світове визнання кращих інтернет-контент- проектів» (WSA). Цей глобальний огляд інтернет-досягнень ставить своєю метою подолати так званий цифровий розрив і розширити можливості доступу людей до якісних інтернет-ресурсів. Крім того, одним із його підсумків стане краще розуміння контента (смислового наповнення мережі).
Президент Фонду «Інформаційне суспільство України» Андрій Колодюк, який також є представником України в експертній раді WSA, повідомив, що сьогодні в WSA (World Summit Award) беруть участь 168 країн світу. Насамперед конкурс націлений на мультимедійні проекти, що передбачають ефективні творчі підходи до смислового наповнення Всесвітньої павутини. Освітня, наукова та культурна спадщина народів світу поступово перетворюється на цифровий формат і стає всесвітньо доступною. Тематичні розділи проекту охоплюють проблематику розвитку глобального інформаційного суспільства. Конкурс є відкритим для всіх, хто спеціалізується у сфері розробки інтернет-контента. Єдине обмеження стосується новизни розробок: подані на конкурс проекти повинні бути випущені протягом 2004—2005 років.
Формат конкурсу передбачає вісім номінацій: електронна освіта, електронний уряд, електронна комерція, електронне залучення, електронна культура, електронне медичне забезпечення, електронні розваги й електронна наука. Конкурсні матеріали Фонд «Інформаційне суспільство України» прийматиме за адресою: Україна, 03056, Київ, провулок Ковальського, 15/16 (з позначкою «На конкурс») або електронною поштою wsa@isu.org.ua.
В Україні конкурс триватиме до 5 липня 2005 року, після чого Експертна рада на чолі з головою правління інтернет-асоціації України Тетяною Поповою визначить, відповідно до умов конкурсу, вісім проектів-переможців (по одному в кожній номінації). Ці проекти ввійдуть у глобальну базу конкурсу. Урочисте закриття WSA й оголошення його 40 переможців відбудеться в листопаді 2005 року в Тунісі — в ході проведення другого етапу Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства, в рамках якого проводиться конкурс контент-проектів.
Як вважає Колодюк, участь у конкурсі дозволить нашій країні бути найповніше представленою на всесвітньому саміті. Ці перспективи він змалював «Дню» так: «Для України участь у конкурсі — це можливість донести до світової громадськості кращі вітчизняні проекти. Переможці конкурсу, серед яких, сподіваюся, буде й Україна, крім участі в презентації на форумі в Тунісі, протягом двох років будуть учасниками роад-шоу, що проводиться в різних країнах. Наш інтерес у цьому конкурсі як громадської організації — просувати українські інтернет-контент-проекти на міжнародну арену, а для розробників — це можливість залучити інвестора, рекламодавця або ділового партнера».