Людина, яка прославила Київ
До 80-річчя від дня народження відомого українського композитора Ігоря Шамо в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського відбувся святковий концерт.
У ХХ столітті композитору важко бути оригінальним, а ще важче — щирим. Але завдяки своєму таланту Шамо, здавалося, не знав цих труднощів — такою природною й свіжою є його музика, так органічно й зі смаком втілилося в ній українське.
Ігор Шамо народився в Києві 80 років тому, і пізніше прославив це місто назавжди: піснею «Києве мій» на слова Д. Луценка. Під час Другої світової війни Ігор Наумович захищав Батьківщину від фашистських загарбників. 1951 р. він закінчив Київську консерваторію по класу композиції в одного з відомих українських композиторів нашого часу — професора Б. Н. Лятошинського. Внесок композитора в українську культуру був винагороджений визнанням: І. Шамо — заслужений діяч мистецтв УССР, народний артист УССР (1975), лауреат Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1976).
І. Шамо створив більш як 300 пісень, що ввійшли в різні цикли й збірки — «Пісні полум’яних років», «Пісні про юність, дружбу і любов», «Пісні рідного краю», «Ровесник», «Пісні з кінофільмів», «Ліричні пісні» та інші. Крім того, Шамо — автор симфонічних і хорових творів, зокрема на слова І. Франка, концертів для фортепіано, флейти, баяна з оркестром, камерно-інструментальних ансамблів, вокальної та фортепіанної музики, музики до спектаклів драматичного театру (більш як 40), кінофільмів (39, зокрема «Максимко», «Матрос Чижик», «Надзвичайна пригода») та інших. Усі ці твори — в основному про любов. Про любов до людей, батьківщини, рідного міста. Саме тому музика Шамо — це частина нашої душі.
На вечорі в Малому залі НМАУ виступили відомі виконавці сучасної академічної сцени: хорові колективи ім. П. Майбороди та дитячий колектив Національної радіокомпанії України «Кредо», студенти Національного університету культури та мистецтв; піаністи Юрій Шамо, Оксана Антоненко, Максим Гришин, бандуристка Лариса Дедюх, співак Олександр Бойко, які виконали популярні твори ювіляра.