Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
«Понадпланові» інвестиції
У 2004 році інвестиції російського ВАТ «Лукойл» в Україну складуть близько $5 млрд. при $3,5 млрд., що планувалися, повідомив під час перебування в Одесі голова правління ВАТ Вагіт Алекперов. У п’ятницю на ВАТ «Лукойл — Одеський нафтопереробний завод» відбулося засідання ради директорів ВАТ «Лукойл» (ВАТ належить 98,4% акцій НПЗ). За словами Алекперова, компанія збирається перейти до другого етапу модернізації Одеського НПЗ, що дозволить підприємству вийти на глибоку переробку нафти. По завершенні цього етапу (до нього планується залучити $300 млн. інвестицій) Одеський НПЗ має стати «найбільш технічно і технологічно довершеним заводом України». Керівництво ВАТ «Лукойл» збирається також збільшити обсяги роздрібного продажу продукції більш ніж у два рази. «Лукойл» планує створити в Україні «наскрізний» цикл реалізації своєї продукції, яка надходитиме до кінцевого споживача, обминаючи посередників. Зараз розглядається питання об’єднання виробничих і торгових структур «Лукойла». Паралельно з модернізацією виробництва готується ринок збуту: в Україні відкрито близько 200 автозаправних комплексів, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ , «День».
Оптимізація структури портфеля
Компанії, що входять до групи «НРБ-Україна», придбали 21,88-вiдсотковий пакет акцій Енергобанку (Київ) номінальною вартістю 7,5 млн. грн. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна голова правління Енергобанку Віталій Мигашко, пакет продано внаслідок розміщення акцій сьомої емісії на суму 8 млн. грн., за результатами якої статутний капітал банку збільшився на 30% — до 34,45 млн. грн. Він також поінформував, що частина емісії обсягом 0,5 млн. грн. придбали компанії, близькі до «Київенерго». За словами В. Мигашко, з входженням до складу акціонерів Енергобанку групи «НРБ-Україна» банк має намір оптимізувати структуру кредитно-інвестиційного портфеля, а також регіональну мережу. В жовтні Енергобанк уже перетворив Чернівецьку філію на відділення.
Труби оброблять «до блиску»
ЗАТ «Нікопольський завод неіржавіючих труб» (Дніпропетровська обл.) підписало контракт iз німецькою компанією Loeser на постачання на початку 2005 року шліфувально-полірувального верстата, що дозволить істотно поліпшити якість фінішної обробки труб, і зокрема постачати їх для АЕС. Машина моделі RPS-374, що закуповується, призначена для обробки труб діаметрами 10— 80 мм і довжиною 3—18 метрів зі швидкістю обробки 15 м/хв шліфувальними та полірувальними стрічками. Як зазначають на заводі, новий верстат дозволить добитися класу чистоти поверхні Ra — 0,5—0,8 мкм, що є обов’язковою вимогою для теплообмінних труб і труб для АЕС.
Акціонери ГЗК збільшили статутний фонд
Позачергове спільне зібрання акціонерів ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (ПГЗК, Кременчук Полтавської обл.), найбільшого виробника залізорудних котунів в Україні, днями затвердило підсумки додаткової емісії акцій на суму 156,3 млн. грн., за підсумками якої статутний фонд товариства виріс на 23,8% — до 812,765 млн. грн. Зібрання також замінило одного з дев’яти членів наглядової ради, обравши до неї представника швейцарської компанії Ferrexpo AG — міжнародного трейдера ПГЗК Денніса Джозефа МакШейна замість Сергія Веселова, який як президент ЗАТ «Барі» один час очолював раду комбінату. Денніс Дж. МакШейн має досвід роботи в міжнародному інвестиційному JPMorgan. Крім того, акціонери проголосували за збільшення статутного фонду свого дочірнього підприємства «Ферротранс» iз тим, щоб направити залучені кошти на купівлю вантажних вагонів та барж для транспортування основної продукції комбінату — котунів.
У «Банку НРБ-Україна» — новий голова
Комісія з питань нагляду та регулювання головного управління НБУ по Києву та Київській області затвердила кандидатуру Владислава Кравця на посаду голови правління ЗАТ «Комерційний банк НРБ-Україна» Владиславу Кравцю 30 років. Стаж роботи на фінансовому ринку — вісім років: працював у Фонді держмайна України, Українській фондовій біржі, ІК «КІНТО», представництві Національного резервного банку (РФ) в Україні, з 2001 року — в банку «НРБ-Україна». До призначення працював заступником голови правління «Банку НРБ-Україна» — начальником управління цінних паперів. Балансовий капітал банку на 1 жовтня становив 91,152 млн. грн., фінансовий результат у січні — вересні 2004 року порівняно з відповідним періодом минулого року виріс на 31%, повідомляє Анатолій ОСАДЧИЙ .
Випуск газети №:
№194, (2004)Рубрика
Економіка