Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Львову бракує дитсадків
Львів, який колись не мав черг на влаштування в дитячі садки, сьогодні спроможний забезпечити ними не більше половини малюків міста. Така ситуація пояснюється тим, що дуже багато приміщень дитсадків віддано в оренду приватним підприємствам. Але терміни оренди, на щастя, закінчуються, а міська соціальна політика спрямована на те, щоб їх не продовжувати. Тільки останнім часом розірвано 10 договорів, один із них — дитячим садком № 179 «Зернятко». Після орендарів залишаються приміщення, які вимагають колосального ремонту, бо бізнесмени пристосовують будівлі до своїх потреб. Саме тому тільки на ремонт у «Зернятку» міська влада виділила 113 тисяч гривень. Завдяки цьому 40 дітей отримали можливість ходити в дитсадок. Але й у інших малюків з’явиться така можливість, якщо, проявивши рішучість, (адже бізнесмени загрожують судами) буде розірвано оренду ще 35-ма садками і вони, «відновивши свої історичні права», займатимуться саме тим, чим і зобов’язані займатися у своєму домі, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
В Одесі з’явиться екологічна міліція
З 1-го січня 2005 року в Одесі розпочне роботу підрозділ екологічної міліції чисельністю 15 чоловік. Рішення про це було затверджено на сесії міськради. Підрозділ буде підконтрольний і підзвітний міській раді та знаходитиметься в прямому підпорядкуванні начальника УВС міста і міського голови. Згідно з рішенням сесії, підрозділ екологічної міліції створюється для охорони прав і свобод громадян, громадської та санітарно-екологічної безпеки на території міста. В обов’язки співробітників екологічної міліції входитиме оперативне реагування на факти знищення чи пошкодження зелених насаджень, здійснення контролю за викидами в атмосферу шкідливих речовин автотранспортними засобами, проведення профілактичних бесід із безпритульними, надання допомоги співробітникам органів внутрішніх справ. Фінансування підрозділу здійснюватиметься з міського бюджету, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».
Поїздів стає більше
Південна залізниця вводить нові поїзди. На залізничній дільниці Харків — Бєлгород постійно збільшується потік пасажирів. Щоб вирішити цю проблему, на маршруті вводитися електропоїзд «Князь Володимир» — перший на російській залізниці поїзд міжнародного сполучення, який щодня перевозитиме пасажирів. У його складі — десять вагонів підвищеної комфортності (п’ять вагонів — першого класу, три — другого і два — третього класу). Поїзд слідуватиме без зупинок до кінцевих станцій. Крім того, з 1 листопада планується запуск пасажирського поїзда «Суми — Київ». Раніше цей склад курсував по маршруту «Харків — Сімферополь» і був відомий як «Кримський експрес». Остаточний графік руху, ціни та інші технічні умови буде затверджено найближчим часом, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Довідку — за хвилину
Інформаційно-розрахунковий центр, створений на базі обласного комунального підприємства «Луганська обласна паливно-енергетична компанія», було нещодавно урочисто відкрито в Луганську. Це вже третій інформаційно-розрахунковий центр ОКП «ЛОПЕК» у Луганську і 13-й в області. У таких центрах сконцентровано базу споживачів усіх комунальних послуг, тут є повна інформація про стан їхніх особових рахунків. Тепер жителі сусідніх житлових кварталів Луганська мають можливість звірити в центрі зроблені нарахування і розрахунки, отримати повну інформацію про заборгованість чи переплату за всі житлові та комунальні платежі. Для того, щоб отримати довідку, необхідну для оформлення субсидії, людям раніше потрібно було обійти всі комунальні підприємства двічі. Тепер із відкриттям центру це можна зробити всього за одну хвилину. Усього на території Луганська планується створити п’ять інформаційно-розрахункових центрів і близько 15 інформаційних пунктів, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Бездомних запросять до притулку
Міська рада Сум прийняла рішення про відкриття в обласному центрі притулку для осіб без певного місця проживання. Він зможе одночасно прийняти до 20 осіб, які не мають даху над головою. У цьому закладі їм безкоштовно видаватимуться хліб, чай, мило, посуд, у разі необхідності надаватиметься перша медична допомога. Послугами притулку можна буде скористатися з шостої години вечора до восьмої години ранку, а утримуватиметься він на кошти міського бюджету, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.
Столиця готується до грипу
Київська міська державна адміністрація починає комплекс профілактичних заходів для захисту населення від грипу й інших гострих респіраторних захворювань у зимовий сезон 2004 — 2005, передає korrespondent.net. Київська влада має намір насамперед провести вакцинацію 8 тис. жителів, які належать до груп ризику: немолодих людей і вихованців дитячих будинків. Згідно з розпорядженням мера, в епідеміологічний і передепідеміологічний період за рахунок міського бюджету учням шкіл і вихованцям дитсадків, що належать за станом здоров’я до диспансерних груп, видаватимуть вітаміни й імуностимулючі препарати. Київській міській санітарно-епідеміологічній станції доручено проводити щоденний аналіз кількості хворих на грип й інші ГРЗ і, в разі погіршення ситуації, вносити пропозиції про припинення навчального процесу в школах та введення обмежувальних заходів в інших навчальних закладах. За прогнозом Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій, у зимовий сезон 2004—2005 років очікується епідемічний підйом захворюваності на грип середньої інтенсивності.
Випуск газети №:
№188, (2004)Рубрика
Суспільство