Коротко / ПЛАНЕТА
Квасневський і Адамкус про перспективи України
У рамках XIV економічного форуму, що завершився учора в польському місті Крініца-Гурська, відбулася зустріч глави Української спілки промисловців і підприємців Анатолія Кінаха з президентами Польщі та Литви Олександром Квасневським і Валдасом Адамкусом. У ході зустрічі Квасневський й Адамкус відзначили, що вважають Україну одним із пріоритетних економічних партнерів, активним і повноправним учасником євроінтеграційних процесів. Виступаючи на відкритті форуму, президент Литви назвав Україну привабливою та перспективною державою, співпраця з якою має для його країни важливе значення. У свою чергу польський президент підтвердив свою думку про необхідність присутності України в ЄС, повідомляє Інтерфакс.
Ізраїль «закрив» Палестину
Територія Палестинської автономії оголошена закритою до кінця вересня. Такий наказ віддав міністр оборони Ізраїлю Шауль Мофаз, повідомляє газета «Хаарец». Згідно з наказом голови ізраїльського Міноборони, Західний берег ріки Йордан і сектор Газа будуть повністю ізольовані від території Ізраїлю в зв'язку з низкою єврейських осінніх свят. Згідно з цим рішенням, палестинцям заборонять доступ до Ізраїлю. На територію Палестинської автономії також зможуть пройти лише ізраїльські військові. Зі слів представника військового командування Ізраїлю, цього заходу вжили з метою захистити громадян країни від можливих терактів.
Туреччина — ЄС: суперечка про подружню зраду
Єврокомісар Гюнтер Ферхойген застеріг владу Туреччини від введення кримінального покарання за подружню зраду. При цьому він висловив думку, що, якщо даний крок усе ж таки зроблять, зі сторони ЄС його кваліфікуватимуть як своєрідний фаворитизм стосовно «ісламських тенденцій» у світській Туреччині. З метою вступу до ЄС уряд Туреччини пішов на безпрецедентні реформи в області дотримання прав людини й національних меншин. Зокрема, було скасовано страту, забезпечено гарантії проти застосування тортур, відмінені обмеження на релігійну діяльність, надано рівні можливості представникам обох статей, обмежено роль армії у політичному житті, повідомляє РІА «Новости».
Ультиматум італійському уряду
Імовірні викрадачі двох італійок в Іраку висунули 24-годинний ультиматум уряду Італії. «Ми вимагаємо пообіцяти безумовне звільнення всіх жінок-мусульманок, які утримуються в іракських в'язницях, — йдеться в заяві, що з'явилася в п'ятницю на одному з ісламістських інтернет-сайтів і підписаній угрупованням «Ансар аз-Завахірі». — В обмін ми надамо яку-небудь інформацію про двох італійок, узятих у заручники. Уряд Італії має 24 години, щоб відповісти на наші вимоги. В іншому разі італійський народ ніколи не дізнається про долю двох полонянок». У документі зазначається також, що наступна країна, по якій викрадачі мають намір завдати удару, — Данія. «З допомогою Аллаха ми покарали Італію та Росію, — йдеться в заяві. — Тепер черга Данії». Угруповання «Ансар аз-Завахірі» раніше через інтернет взяло на себе відповідальність за викрадення днями в Багдаді двох італійських співробітниць гуманітарної організації — Симони Торретта та Симони Парі. Разом із ними викрали двоє іракських співробітників організації.
У Болгарії вкрали міст
Четверо болгарських злодіїв проявили дивовижну вправність, за лічені хвилини розібравши важкий металевий міст і відвізши його великі деталі. Софійська газета «Монітор» повідомила, що в одному з південних районів Болгарії група злочинців прибула до мосту в невеликій вантажівці, швидко розібрала міст і відвезла його частини до іншого міста, імовірно, щоб здати на металобрухт. Поліцейських особливо вразило, що з місця випадку зникли навіть дві несучі балки довжиною 8 метрів кожна. Незабаром вантажівку та деякі дрібні деталі мосту вдалося виявити. Злодіїв затримали, їхню здобич конфіскували.
Естонців цікавить кримська земля
У Ялті відбулася зустріч депутатів Верховної Ради, представників Ради міністрів Криму, мера Ялти Сергія Брайка з делегацією підприємців міста Пярну, яку очолює посол Естонії в Україні Пауль Леттенс. Господарі, які приймали естонських гостей, висловили побажання, щоб ця зустріч стала початком активної співпраці у сфері туризму та бізнесу між Кримом й Естонією, а також ще одним кроком на шляху підготовки Договору про побратимство між Ялтою і Пярну, рішення про що прийняли ще в червні 2004 року під час зустрічі мерів двох міст-курортів. Пан Пауль Леттенс сказав, що Крим та Естонію зв'язують давні дружні відносини — перші естонці поселилися на кримській землі ще в 1861 році. Підприємець, голова Клубу друзів Ялти в Пярну Велло Ярвесалу вразив ялтинців інформацією про те, що Естонія минулого року прийняла шiсть мільйонів туристів, а цього року їх кількість уже перевищує 10 мільйонів чоловік. Це вдвічі більше, ніж увесь Крим. На півострові, як відомо, цього року відпочинуть понад п'ять мільйонів туристів. Значно збільшити потік туристів Естонія зуміла тим, що там змогли подолати проблему сезонності курортів. Естонська сторона запросила ялтинців у гості для обміну досвідом. Великою проблемою, на думку незалежного естонського продюсера Євгенії Хапонен, є відсутність в Естонії інформації про сучасні можливості відпочинку та лікування в Криму. Вона запропонувала всім зацікавленим особам участь у проекті із створення в Естонії відеофільмів про Ялту та Крим, а також налагодження постійного інформаційного обміну в галузі курортів і туризму. Голова постійної комісії ВР АРК із питань курортів і туризму Євген Михайлов і мер міста Сергій Брайко підтримали цю пропозицію. Вже в жовтні група естонських журналістів візьме участь у рекламному турі Ялтою, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.
Випуск газети №:
№162, (2004)Рубрика
День Планети