Програвати не вміє
У скарбничці українців ще одне «золото» та перше «срібло»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040819/4147-8-1.jpg)
Успіх на чемпіонаті Європи із плавання, де Україна виграла перше загальнокомандне місце, запаморочив голову багатьом функціонерам і журналістам, які ділилися сміливими прогнозами на майбутню Олімпіаду. В Афінах вийшло не так доладно. Та, власне, чому дивуватися, зовсім іншого рівня змагання. Про це можна судити хоч би з виступу Світлани Бондаренко в брасі на 100 метрів. Встановивши рекорд України, вона, проте, зайняла передостаннє місце в фіналі. А «на Європі» з посереднішим результатом вона стала чемпіонкою! Так, найцікавіше у цьому виді спорту зараз зосереджене не в Європі.
Але попри це, є в нас спортсменка, якій однаково де плавати, оскільки програвати вона не вміє. Тренер Ніна Кожух не навчила. Усім премудростям найскладнішого з усіх видів плавання навчила, а про цю дрібничку забула. Ось і пливе собі Яна Клочкова дистанцію, ані хвилини не сумніваючись у тому, що виграє. Адже для неї є лише одна сходинка на п’єдесталі. Та, щонайвища. Вона чудово розуміє весь сенс формули, виведеної колись одним із босів «формулістичної» «Феррарі»: другий — це лише перший із тих, хто програв. Ви можете легко пригадати, коли Яна припливала в будь-якому фіналі другою? Я теж такого не згадаю. Ось і у вівторок Клочкова знову, як і чотири роки тому, була кращою на дистанції 200 метрів комплексом. І стала олімпійською чемпіонкою. Чотирикратною. І при цьому встановила унікальне досягнення. Жодна плавчиха до неї не вигравала на двох однакових дистанціях дві Олімпіади поспіль. Адже Яні лише 22 роки. Яких тільки розмов не було навколо Клочкової та її суперниць по фіналу. Американка Аманда Берд показала рекорд сезону в світі. Кірсти Ковентрі з Зімбабве випередила Яну в чвертьфіналі. Але у вирішальний момент сенсації не сталося. І претендентки на трон, як і раніше, тільки фрейліни. 2:11:14 — результат королеви комплексу. Американка з 2:11:70 лише друга, африканка — третя.
Заповнилася й єдина «срібна» прогалина в графі українських медалей. Дзюдоїст Роман Гонтюк у ваговій категорії до 81 кг тільки в фіналі поступився греку Іліасу Іліаді. Успіх, як прийнято казати, несподіваний і тому вагоміший.
Нарешті налаштувались американці, які вийшли на друге загальнокомандне місце. Амбіційний Майкл Фелпс виграв 200-метрівку батерфляєм. Випередили всіх американці й в естафеті 4х200 вільним стилем. Китайці перевели подих. А росіяни, попри велику кількість медалей, поки що йдуть у рейтингу за нами. «Золота» в них лише два.