Про нас
Останнім часом президентів України та Росії бачать разом частіше, ніж будь-яких інших лідерів СНД. Очевидно, що на старті виборів глави України консультації стають дедалі інтенсивнішими. 24 серпня очікується виступ Кучми, присвячений Дню незалежності... А на 20 серпня призначена нарада групи високого рівня зі створення Єдиного економічного простору (ЄЕП), на якому, як передбачається, буде окреслене коло кількох десятків майбутніх угод, про них президенти говорили в липні в Ялті. Цілком імовірно, що Путін і Кучма обговорюватимуть і ситуацію у Грузії.
18 серпня 2004 року
Як заявив один високопосадовець США, для того щоб відносини між Вашингтоном і Києвом покращилися, необхідно, щоб майбутні вибори в Україні були проведені вільно й чесно... До Києва відправлять нових емісарів США напередодні виборів, які, за словами джерела, є «ключовою подією цього року в Європі»... Вашингтон вживає заходів до того, щоб не виглядати упередженим на виборах, в яких прем’єр-міністр країни виступає суперником кандидата від прозахідної опозиції, фінансованої, за твердженням критиків, США... Очікується, що вибори 31 жовтня не виявлять чистого переможця, і через два тижні буде другий тур виборів. Однак, за словами американського посадовця, навряд чи остаточний переможець на виборах зуміє вирішити багато проблем, що стоять перед Україною.
9 серпня 2004
Президент України Леонід Кучма, який через кілька місяців залишає свою посаду, хоче до цього відновити відносини з Європою, узгодивши трирічний план лібералізації торгових відносин iз Європейським Союзом. На нещодавньому саміті з лідерами ЄС пан Кучма поставився до цієї ідеї негативно, але тепер його адміністрація щосили намагається до кінця вересня закінчити розробку угоди з Брюсселем у рамках єесівської політики «європейського добросусідства». За словами українських та європейських дипломатів, про підписання угоди, можливо, буде оголошено за кілька тижнів до 31 жовтня — дня президентських виборів в Україні... За словами Романа Шпека, представника України при ЄС, ця домовленість передбачає, що після виконання «плану дій» у рамках «добросусідства» почнеться обговорення «розширеної» угоди... Україна, Молдова, Йорданія, Ізраїль, Палестинська автономія, Туніс і Марокко складають групу країн, включених до «першої хвилі» політики сусідства... Відносини з Україною, на думку європейських дипломатів, стануть головною перевіркою нової політики на міцність. Через дешевизну експортних товарів і робочої сили її торгові відносини з ЄС є особливо «чутливим» питанням. За словами європейських дипломатів, їх надихає готовність пана Кучми до компромісу, але вони сумніваються, що умови угоди виконуватимуться. Вони стверджують, що Європейська Рада, де представлені країни-учасниці ЄС, ще може викреслити Україну з списку країн «першої хвилі», якщо президентські вибори не відповідатимуть міжнародним стандартам.
12 серпня 2004
Випуск газети №:
№147, (2004)Рубрика
День Планети