Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

04 березня, 00:00

Росії передали «морські» документи

Україна передала на розгляд російській стороні три проекти договорів щодо розмежування Азовсько-Керченської акваторії та Чорного моря: про державний кордон в Азовському морі, про державний кордон у Керченській протоці та договір про розмежування територіального моря, економічної зони та континентального шельфу Чорного моря. Про це журналістам учора повідомив заступник міністра закордонних справ України, глава української делегації на переговорах Олександр Моцик. За його словами, черговий раунд українсько-російських переговорів з цієї проблематики раніше планувалося провести 3-4 березня в Києві, «але російська сторона не змогла», тому зустріч відбудеться, орієнтовно, в українській столиці наприкінці березня. Попередній раунд переговорів відбувся в Москві наприкінці січня.

Ротацію завершено

Учора завершилася перша ротація українського миротворчого контингенту в Іраку. Останніх 20 українських миротворців нової ротації доставили до Іраку. Водночас на батьківщину повернулися 110 військовослужбовців 5-ї окремої механізованої бригади. Ротація українських миротворців розпочалася 4 лютого. Усього було виконано 12 рейсів літаків Ту-154. Особовий склад 5-ї омбр, ротація якої завершується, входить до складу багатонаціональної дивізії «Центр-Південь» в Іраку. Він виконував оперативні завдання з 27 серпня.

Греція відпустила моряків

Грецькі правоохоронні органи зняли обмеження на виїзд із країни екіпажу корабля «Balkan Star» відповідно до рішення суду першої інстанції острова Сірос. Разом із тим, як повідомив агентству Інтерфакс-Україна керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, грецькі органи влади прийняли рішення про зняття з борту корабля трьох ящиків вантажу та розміщення їх на військовому складі на Сіросі. Розвантаження відбулося у присутності членів екіпажу судна, головного агента компанії-перевізника, адвоката та представників портової поліції. Як повідомлялося, судно під прапором Сент-Вінсент і Гренадин везло до України вантаж на замовлення міністерства оборони Алжиру.

На Марсі виявлено сліди води

Американський марсохід «Оппортуніті» виявив на Марсі сліди води. Про це повідомив заступник директора Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США Ед Вейлер. За його словами, район «червоної планети», де працює марсохід, «колись був покритий водою». Зі свого боку один із керівників наукового проекту Стів Сквайрс уточнив, що ерозія, виявлена на досліджених «Оппортуніті» каменях, могла з’явитися тільки внаслідок впливу на них води. Водночас експерти НАСА поки не можуть дати відповіді на запитання, чи було життя на Марсі. Принаймні, донині його слідів не знайдено.

У Фінляндії судять екс-прем’єра

Колишній прем’єр-міністр Фінляндії Аннелі Яаттенмякі учора постала перед судом, повідомляє Бі-Бі-Сі. Яаттенмякі звинувачують у тому, що під час своєї передвиборної кампанії вона незаконним шляхом отримала від помічника президента конфіденційні документи. У передвиборній кампанії Яаттенмякі використала секретні документи міністерства закордонних справ, які нібито демонстрували той факт, що тогочасний прем’єр-міністр Фінляндії Пааво Ліппонен виступав в іракському конфлікті на боці США, пожертвувавши таким чином нейтралітетом країни. Багато оглядачів схиляються до того, що справа Яаттенмякі закінчиться лише публічним осудом. Прем’єр була змушена подати у відставку в середині минулого літа. На своїй посаді вона пробула лише 63 дні.

Тривога на залізницях Франції

Французька влада заявила, що отримала листи з вимогами сплатити мільйони доларів і загрозами в іншому випадку зірвати десять бомб на залізницях країни. Листи підписані групою, що називає себе AZF — за назвою французького хімічного заводу, що вибухнув 2001 року. Тоді загинуло 30 осіб. Раніше те, що сталося, вважали трагічною випадковістю. Можливо, тепер французькі слідчі переглянуть результати розслідування трирічної давнини. За деякими даними, група вимагає $4 млн. та мільйон євро. Учора на момент здачі номера, згідно з повідомленням агентства Франс-Прес, одну бомбу вже знайшли та знешкодили в центральному районі країни.

Відродження Казахстану почнуть iз яблук

Дочка президента Казахстану, лідер казахстанської партії «Асар» («Усім світом») Даріга Назарбаєва хоче відродити в Алмати яблуневі сади, зокрема, вирощування знаменитого сорту — «алматинський апорт». «Алмати, що в перекладі означає «Місто яблук», зараз не виправдовує свою назву», — зазначила вона учора. Даріга Назарбаєва повідомила, що «Асар» попросить владу міста виділити для вирощування апорту спеціальні площі та заборонити розвиток житлового будівництва у напрямку гір, «де колись росли яблуневі сади». «Відродження алматинського апорту — справа принципу і нашої гордості», — сказала Даріга Назарбаєва. Партія «Асар» заснована восени минулого року. Нині вона нараховує 172 тис. членів, повідомляє Інтерфакс.

Заворушення у Венесуелі

Влада Венесуели заявила, що опозиції не вдалося домогтися проведення у країні референдуму про довіру президенту Уго Чавесу. У багатьох містах Венесуели виникли зіткнення поліції та невдоволених відмовою з боку виборчих органів. Національна рада з виборів заявила, що дійсними визнано лише 1,8 млн. підписів, зібраних на підтримку пропозиції про проведення референдуму. Щоб примусити владу погодитися на проведення референдуму, потрібно зібрати 2,4 млн. підписів. Однак опозиція має шанс покращити свої справи — Національна рада з виборів планує опублікувати списки осіб, в автентичності чиїх підписів виникли сумніви, і ці люди зможуть засвідчити свої підписи, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати