«Кабельна» монополія
Проблема стосунків операторів кабельного телебачення з абонентами в Києві, на жаль, не вичерпується однією «Воля- Кабель». Інша київська компанія — НВО «Інформаційні технології», яка обслуговує Лівобережжя, услід за майже двократним підвищенням тарифів зайнялася урізуванням каналів. Хоча здавалося б, усе має бути навпаки: стало більше грошей — з’явився стимул до поліпшення обслуговування. Але в кабельників своя логіка. Головне завдання вони виконали — дуже міцно «прив’язали» споживачів, у яких немає вибору, до себе. Тепер можна й позбиткуватися. Перетасовування каналів проводиться з таким розрахунком, щоб зробити початковий пакет (18 каналів) мало для кого прийнятним. Телеглядачів, які не хочуть «всохнути» від нудьги, потрібні всіма правдами й неправдами примусити платити більше. Тому їх ніхто й не питає, що вони хочуть дивитися по «кабелю»: монополіст увірував у свою невразливість і сміливо диктує як ціну, так і умови гри.
У різний час через «Інформаційні технології» пройшли, як на параді, чи не всі кращі російські телеканали — ГРТ, НТВ, ТВ- центр, Росія, Культура, ТНТ. Де вони всі тепер? Стає зрозуміло, що це була добра приманка й не більше цього. До цього часу вціліло лише одне ГРТ-міжнародне. Не обтяжені ніякими зобов’язаннями, кабельники не боячись згортають програму мовлення так, як їм заманеться. Останню крапку було поставлено в грудні минулого року, коли в телеглядачів відібрали відразу два канали — «Москва — открытый мир» (ТВ-центр) і Євроновини, практично нічого не запропонувавши натомість. За весь час існування кабельного ТБ асортимент «Інформаційних технологій» не опускався до такої низької позначки — лишень один російський канал. Який же сенс при такому розкладі бути абонентом кабельної мережі? Якщо відкинути музичну та іншу мішуру, що транслюється явно для кількості, то всі вітчизняні канали (які помітно поступаються московським у професіоналізмі та технічній оснащеності) можна успішно приймати і на колективну антену, причому за набагато меншу платню.
ВІД РЕДАКЦІЇ: Неодноразові спроби нашого кореспондента отримати у керівництва НВО «Інформаційні технології» коментар до цього листа, на жаль, виявилися безуспішними.