Олімпійський вогонь у Києві
Д ля того, щоб долучитися до всесвітнього спортивного свята, а саме — Олімпійських ігор-2004, необов’язково купувати квитки до Греції та резервувати місця на стадіонах Еллади. Для того, щоб сповна відчути себе причетним до цього, безперечно, знакового заходу, досить лише вийти на вулиці... Києва. 5 липня відбудеться унікальна для України акція — на столичних вулицях пройде естафета несіння олімпійського вогню, який, уперше промандрувавши через усі п’ять континентів, урочисто доставлять до Греції. Власне, там його і запалять від променів сонця, що є традиційним ритуалом. Міжнародна подорож вогню розпочнеться 4 червня. Протягом наступних 35 днів він відвідає 35 міст у 27 країнах світу. Це міста, які приймали в себе літні Олімпійські ігри, а також кілька міст, які, попри те, що не були столицями Олімпіади, за заслуги перед світовим спортом преміював Міжнародний олімпійський комітет. Великий внесок у те, що вогонь пронесуть Києвом, належить НОК України на чолі з Віктором Януковичем. Його візити до МОК та до Оргкомітету майбутньої Олімпіади переконали організаторів XXVIII літніх Олімпійських ігор, що без столиці України обійтися в цьому пробігу аж ніяк не можна.
Тепер про того, хто через 24 роки, з часів Олімпіади-80 в Москві, нестиме олімпійський вогонь Києвом. Компанія Coca- Cola в Україні розробила спеціальну програму відбору факелоносців серед найуспішніших старшокласників середньоосвітніх навчальних закладів (25%), серед журналістів (12,5%), серед людей, які стали національними спортивними легендами (12,5%), і серед усіх небайдужих (37,5%). Відбір здійснюватимуть за підтримки головного медіа-партнера акції — газети «День». Відбирати учасників пробігу на вулицях Києва (як наголосив на прес-конференції, що відбулася у вівторок, голова Держкомспорту Микола Костенко, це будуть найзнаменитіші київські вулиці, такі як бульвар Лесі Українки та Хрещатик), доручено спеціальному журі. До його складу ввійшли як спортивні чиновники, так і олімпійські чемпіони: Лілія Підкопаєва та Віктор Цибуленко. Довжина київського етапу естафети становитиме 48 км, а кожному бігуну зі своєю ношею доведеться пробігти близько 300 — 500 метрів. Старт акція візьме практично від Борисполя, а саме від того місця, де знаходиться табличка «Київ». За кожним міліметром проходження дистанції стежитимуть камери, так що учасникам акції не тільки нададуть шанс зробити свій внесок в Олімпійський рух, а й популяризувати свій ВНЗ або будь-яку іншу організацію, від якої виступатиме факелоносець.
Двократна Олімпійська чемпіонка Лілія Підкопаєва відзначила на прес-конференції, що тим, кому доручать почесну місію нести Олімпійський Вогонь, можна просто позаздрити. «Це честь для України й українців», — зазначила вона. Лейтмотивом виступу іншого Олімпійського чемпіона Віктора Цибуленка були слова про те, що ми просто зобов’язані провести акцію на високому рівні, адже ми держава з давніми олімпійськими традиціями.