Як кланятись пустим трибунам
...давно знають українські легкоатлети
На прес-конференції, що передує іграм, головний тренер збірної, віце-президент Федерації легкої атлетики України Валерій Александров, припустив, що всі дні змагань мають бути цікавими. Вони включать 46 дисциплін у чоловіків і жінок (23+23). Можна передбачити захоплюючу боротьбу у секторі стрибків у висоту. Відразу чотири наших спортсменки підкорили цього року гросмейстерський результат — 2 метри. Так що Інзі Бабаковій, одній із недавніх лідерів збірної, доведеться постаратися, щоб пройти відбір. В Іграх візьмуть участь і інші наші найзнаменитіші та найтитулованіші спортсмени: Юрій Білоног, Інесса Кравець, Андрій Скварук, Андрій Лебідь, Олексій Лукашевич... Список можна продовжувати. А ось кого ми точно не побачимо цими днями у Києві, це спринтершу Жанну Пінтусевич (з певного часу — Блок. — Авт ). Справа в тому, що дійсним чемпіонам світу, котрим Жанна також є, регламент дозволяє резервувати місця на наступному світовому форумі незалежно від локальних відборів.
Проте ще не факт, що всі заявлені на II Всеукраїнські спортивні ігри легкоатлети неодмінно будуть у Києві. Багато хто з них зробив ставку на більш пізнє форсування форми, щоб набрати оптимальної кондиції саме до більш серйозних стартів. До речі, якщо хтось із учасників не зможе виступити у столиці через травму, то Держкомспорт бере на себе відповідальність все ж включити невдаху до списку «основи» національної збірної. З одного боку, дуже спірне рішення, адже таким чином фаворити зможуть взяти паузу і не поспішаючи набирати потрібної кондиції, з другого — нам катастрофічно нема з кого вибирати. Так що будемо покладатися на чуття функціонерів.
Черговий раз керівництво нашого легкоатлетичного цеху розповіло про недостатнє фінансування цього стратегічно важливого заходу. А важливого, тому що ці останні оглядини і для молоді до 22-х років, якій незабаром вирушати на молодіжний чемпіонат світу до Польщі, і для юніорів, у яких аналогічне змагання пройде у Фінляндії. Звичайно, і основній збірній перед чемпіонатом світу потрібно намітити оптимальний склад і по можливості знайти перспективну молодь. Незважаючи на це, легкоатлетичні проблеми мало кого хвилюють окрім самих легкоатлетів. З бюджету кошти виділяються мінімальні, до того ж ще місто Київ відмовило Іграм у фінансуванні. «Щоб у Києві провести комерційні старти пристойного рівня, потрібно майже $300 тис., — заявив президент ФЛАУ Валерій Борзов, — інакше змагання ризикують сповзти до рівня «чергового», не важливого і не цікавого», підкреслив він. На жаль, і київські глядачі ходити на подібні заходи не хочуть. На змаганнях Призи Олімпійських чемпіонів, що проходили нещодавно у тому ж спорткомплексі, спортсменів під час урочистого відкриття вітали... пусті трибуни. На нинішніх іграх не буде яскравого відкриття, воно просто нікому не потрібне. І вітати будуть не трибуни — нікому кланятися — а національний прапор. Цікаво, а чи не розглядали функціонери варіант проведення спортивних ігор не у Києві, а у Донецьку або Львові? Там вболівати «за своїх» уміють. І, впевнений, глядачів там було б більше. Пригадалася сказана з приводу відсутності Жанни Пінтусевич на Іграх фраза відомого вітчизняного легкоатлета Олександра Крикуна: «Якщо збереться повний стадіон і буде скандувати: «Жанна! Жанна!», то Жанна звичайно ж приїде».
Але ні, здається, знову не до нас...