Перейти до основного вмісту

Фотовиставка: «читаємо» новітню історію

10 червня, 00:00
Неординарною подією у культурному житті міста-супутника Рівненської АЕС стала виставка кращих робіт IV Міжнародного фотоконкурсу, які щорічно проводить газета «День». Фотовиставка «Новий день. Світло й тіні» викликала неабиякий інтерес у мешканців Кузнецовська й стала справжнім святом для любителів фотомистецтва. Свідчення цьому — відгуки перших глядачів, які оглянули її під час урочистого відкриття у Палаці культури ім. Лесі Українки Рівненської АЕС.

Микола ПАНАЩЕНКО, заступник генерального директора ВП«РАЕС»:

— Скажу відверто, мені було дуже цікаво подивитися на фотографії, представлені на виставці. На них — обличчя наших співвітчизників. Ми живемо у динамічний час. Ця динаміка змушує людей діяти, причому іноді в критичних ситуаціях. Це дуже чітко відображено на знімках.

Подібні заходи дуже важливі для нашого міста, вони дають змогу глянути на світ очима художника. Думаю, що нинішню фотовиставку мешканці Кузнецовська оцінять гідно і будуть раді подібним культурним заходам у майбутньому.

Степан ЖДАНЮК, міський голова м.Кузнецовська:

— Найперше мені хочеться від імені усіх кузнецовців висловити теплу подяку нашим гостям зі столиці, працівникам відомої і шанованої всеукраїнської газети «День» за увагу до поліського міста атомників, за те, що приїхали і привезли у Кузнецовськ прекрасну фотовиставку.

При перегляді експозиції справляє неабияке враження філософський і, водночас, реалістичний зміст фоторобіт, високий професійний рівень їх виконання. …Ось хлопчик, очі якого сповнені жаху після пережитої Скнилівської трагедії (знімок, який обійшов весь світ), гарячі дебати у сесійній залі, а це — скорботна хвилина прощання з легендою українського футболу Валерієм Лобановським. Так знімок за знімком «читається» історія України нашого часу. Є в ній і радісні сторінки, і сумні. Тож прийти подивитись на виставку, відірватись від щоденних клопотів — це не просто відпочинок, а відпочинок, який наводить на роздуми, спонукає до оцінки власного життя...

Олексій КИСЛИЙ, начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС, фотограф-любитель:

— Я з дитинства тримаю у руках фотоапарат. Для мене такі виставки — справжнє свято душі. Деякі знімки, представлені до уваги кузнецовців, надзвичайно вразили. Зокрема, робота нашого земляка, рівненського фотомайстра Анатолія Похолюка «Скрипаль». Сподобалось, що на виставці є знімки гумористичного «жанру». Я у захваті від «Стрибка на Івана Купала».

А ще відрадно, що все-таки не пішла у небуття, а «живе» чорно-біла фотографія. Третина експозиції — саме такі фото. Мене це дуже тішить. Адже, погодьтеся, тільки чорно-білим і напівтінями набагато складніше, ніж у кольорі, передати своє неповторне бачення життя. Це, вважаю, вимагає більше майстерності. Ми маємо прекрасну нагоду помилуватися роботами фотохудожників-майстрів. Словом, виставка залишила чудові, незабутні враження. Щира вдячність за це журналістам газети «День» і всім, хто допоміг організувати її у Кузнецовську.

Віра ЦИЦАТА, директор Палацу культури:

— Коли я дізналась, що до нас їде фотовиставка, сприйняла це, як звичайний рядовий захід, потрібний комусь для «галочки». Ознайомившись з роботами, зрозуміла, що це витвори мистецтва, над якими працювали справжні майстри.

Фотовиставка — новинка для нашого міста. Тому цікавою, я сподіваюсь, вона буде не тільки для дорослих, а й для дітей, допоможе їм зрозуміти, що фотограф — це художник, який за допомогою об’єктива вміє у звичному й повсякденному піймати мить унікальну й неповторну, аби потім подарувати її людям. А взагалі, я вважаю, що будь-яка творча людина, кожен, хто щось уміє, повинен якнайширше популяризувати свою працю, частіше бувати в таких невеликих містах, як наше.

Андрій БАСАРАБА, редактор міської газети «Вісті»:

— Найголовніше враження від нинішньої виставки — це те, наскільки масштабно показані на фотороботах різні сфери життя. Як на мене, фотографії напрочуд вдало віддзеркалюють непрості реалії сьогодення. Хотілося б, звичайно, щоб подібні заходи такого рівня радували нас частіше. Адже, як кажуть, мистецтво допомагає людям розрізняти добро й зло, ставати більш чуйними й доброзичливими. А в рутині буденних турбот так легко перестати помічати те, що ми називаємо красою. Мабуть, виставка, організована журналістами газети «День», і є нагадуванням слів Достоєвського: «Краса врятує світ».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати