Перейти до основного вмісту

Африканські мотиви на українській вовні

04 червня, 00:00

Нещодавно в Національному університеті технології і дизайну відбувся третій міжнародний конкурс початківців дизайнерів «Печерські каштани». У конкурсі брали участь більше як 100 осіб. Як студенти цього київського внз, зокрема іноземці — китайці, індуси, так і іногородні учасники. У фіналі після кількох відбірних турів журі визначало кращих в чотирьох номінаціях: «Класика», яка власне і є чистим прет-а- порте (принаймні в розумінні студентів), «Світ фантазій», де дизайнери презентували арт- моду, «Народні кольори» і «Еко-дизайн». Роботи переможниці останньої — Олесі Махонько — сподобалися членам журі найбільше. Її етнічна колекція за мотивами африканського костюма «Масаї» була визнана кращою у всіх чотирьох номінаціях. Відчутний успіх, якщо брати до уваги, що оцінювали творчі потуги молодих дизайнерів найбільш успішні дизайнери України останнього часу — Михайло Воронін, Лілія Пустовіт, Олександр Гапчук... А втім, це було вже у фіналі. А до цього конкурсанти проходили відразу кілька відбірних конкурсів-фільтрів. Спочатку був відбір за ескізами, потім треба було виконати одну роботу в матеріалі, після чого проходив закритий чвертьфінал, на якому були присутні тільки члени кафедри університету. Потім ще півфінал на факультетах, яких у вузі два — дизайну, де навчаються художники-модельєри, і технології легкої промисловості. І лише після цього молодь з’явилася перед ясні очі старожилів української моди.

В Університеті технології та дизайну влаштовувати шоу вміють і полюбляють. На дефіле працював режисер, була театралізована постановка, молодим дали можливість використати ту музику, яку вони вибрали самі. У дефіле брали участь моделі агентств «Лінія 12», «Мілана».

Після перемоги на «Печерських каштанах», про перспективи подальшого просування свого бренда «День» поцікавився у переможниці конкурсу Олесі Махонько, миколаївської студентки київського внз. До речі, свою колекцію «Масаї» з вовни українського, до речі, виробництва, яку вона створювала разом з мамою і яка стала для неї дебютною, Олеся вже встигла продемонструвати на конкурсі молодих дизайнерів при київському тижні прет-а- порте — «Сезони моди — погляд в майбутнє».

— Тепер я зі своєю колекцією маю намір виступити на «Перлинах сезону». Мені вже надійшло і чимало пропозицій від різних шоу-програм. Моя колекція жіночна і досить творча. Це не прет-а-порте, а швидше моє особисте самовираження. Адже я ставила собі завдання знайти не конкретного споживача, а знайти новий, цікавий образ. Гадаю, швидше мій одяг призначено спеціально для сцени, для шоу-програм.

— А чому ви звернулися до африканських мотивів?

— Просто було цікаво. Африканське плем’я масаї живе десь в районі центральної Африки. Мені вони уявляються містичними і загадковими самі по собі, а мене це дуже приваблює. Ще хотілося повернутися до архаїчності. Колекція виконана з вовняної чорно-білої пряжі. Вовна була використана, тому що хотілося створити об’ємну і легку форму. Для цього ми взяли товсту пряжу і зробили крихку в’язку. З африканськими першоджерелами я звірялася, але не на рівні матеріалу, а швидше образу, художнього рішення, настрою.

Аксесуарну частину Олеся не змогла в повній мірі продемонструвати з цілком типової для кожної творчої людини причини, пов’язаної з фінансовим аспектом. Вона робила колекцію повністю за свої гроші, як і більшість учасників. Інститут же брав в основному організаційну участь. Конкурс був безкоштовний для всіх. Зате і нагородили самою лише грамотою. То ж шлях у дорослу моду і далі буде непростий. Але якщо є талант...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати