Перейти до основного вмісту

Благоустрій з підтекстом

Чергове будівництво викликало нові незадоволення
14 травня, 00:00

Щільність забудови в столиці продовжують викликати занепокоєння у мешканців міста. Цього разу до нашої газети звернулись мешканці будинків вулиць Вєтрова й Саксаганського, яким зведення багатоповерхового будинку в їхньому дворі завдає чимало неприємностей.

Явні протиріччя — навіть у другорядних деталях: експертизу перед вирубкою дерев (стан яких визначений як незадовільний) разом з майстром Старокиївського району проводив начальник виробничого відділу фірми «Граніт», що вела будівництво. Тобто — зацікавлена сторона. Примітно, що навіть дерева в задовільному стані все одно «зняли». Замість дитячого майданчика, тепер — забетонована територія, і вгадати, що це «оновлений» майданчик, можна, хіба що, по пісочниці. Багатоповерховий будинок, який впритул підходить до стіни будинку на вул. Вєтрова, 13, спричинив величезні тріщини в стінах старої будови. На звернення мешканців будинків Вєтрова та Саксаганського було декілька відповідей, більш схожих на відписки. У відповіді від головного управління житлового забезпечення йдеться: «вбудований гараж iз фільтруючою системою вентиляції дозволив би вирішити проблему паркування автомобілів мешканців прилеглих будинків і одночасно поліпшити екологічний стан довкілля. Крім того, виручені кошти від продажу квартир дали змогу не призупиняти ланцюжок будівництва будинків, де свою частку житла отримають малозабезпечені громадяни, які перебувають на загальноміській черзі...»

Проте чи не найцікавіша картина користі такої будови відкривається в квартирах мешканців старих будівель. Так, жителька будинку на Саксаганського, пані Олена, повідомила, що з початком будівництва багатоповерхівки в її квартирі по стінах пішли тріщини, паркет в одному з кутів «поїхав» вниз. Квартира Сергія, який мешкає на Вєтрова, 13 сусідить зі стіною нової багатоповерхової новобудови — суцільні тріщини. Взимку температура в цій квартирі не піднімається вище 15 градусів. Щілини «залатали» рідкою піною, хоча зрозуміло, що це не рятує. І це не поодинокі випадки.

Згадане будівництво гаражів — окреме питання. Як свідчать мешканці, про те, що там буде, повідомили лишень на кінцевій стадії. Передбачений тут пожежний виїзд не вiдповідатиме нормам безпеки, викиди від підземного паркінгу вентиляційними каналами повинні були виводитися на два метри вище від запроектованого будинку. Це б виключило забруднення приземного шару повітря житлової забудови. Однак вентиляційні труби вивели прямо під вікна перших поверхів будинку на Саксаганського, 120, а, на додаток, під їх під’їзди несе брудну воду дренажна система гаражів. Зараз постраждалі мешканці намагаються відстояти свої права в суді. Поки що — безрезультатно: будівельники відмовляються пов’язати появу тріщин з проведенням будівництва, як відмовляються пов’язати з ним і збільшення кількості хворих на респіраторні захворювання.

Ігор Костянтинович, архітектор (пенсіонер):

— Таке масштабне будівництво повинно вестися тiльки за згодою мешканцiв, це ж не хібарки будують. Та, на жаль, нас навіть не ознайомили з генеральним планом. Є таке поняття, як щільність забудови — переконаний, що тут ця норма порушена. Високий будинок перекриває світло жителям iз нижніх поверхів сусідніх будівель. Щодо зрубаних дерев, нам, зрозуміло, обіцяють насадити нові, проте вибачте: скільки часу пройде, поки вони виростуть?!

Олена Михайлівна, філолог, науковець:

— В документах було написано, дитячий майданчик нам відновлять. А що ми маємо?! Коли ми бились за те, щоб нам зберегли останні дерева, то до нас вийшов прораб і відповів, відвертаючи при цьому очі: і насадження, і дитячий майданчик — все відновлено. І це в центрі міста, де варто боротися за кожне дерево. Тут же каміння й пісок. Замість нашого фруктового саду нам звели підземні гаражі, прямо під вікна. Коли починалось будівництво, нам нічого не сказали. Ніяких громадських слухань, розмов iз мешканцями. Потім влаштували виїзд машин у нас під вікнами. Цю справу ми виграли, бо виїзд було влаштовано з порушенням генерального плану.

Інша проблема — мешканці наших будинків хворіють. У мене і чоловіка почалися алергії, яких у нас зроду-віку не було. У нашої сусідки постійно хворіють маленькі діти. А в квартирі, коли почали возити через наш двір машини з цементом, стояв такий шум, що там не можливо було знаходитись. В якийсь момент у мене з-під паркету просто пішла пара (квартира на першому поверсі. — Авт. ). Ми знаємо, що це від великого навантаження: постійні багатотомні вантажівки з піском і цементом — от і порвало комунікації гарячої води. Зрозуміло, що через асфальт ця пара не пройшла, тому вона вся опинилася в моїй квартирі. Місяць після цього наша підлога була з діркою. На суді ж працівники фірми «Граніт» говорили, що вони тут ні до чого, наш будинок нібито далеко. В квартирі стояв сморід і пил, стіни в тріщинах. І ніхто не хоче за це відповідати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати