Перейти до основного вмісту

Майстер мікрофона — Ларрі Кінг

25 липня, 00:00

Ларрі Кінг — Ларрі-Король давно став легендою світової журналістики. Відлуння його слави докотилися навіть до наших країв, хоча вельми непросто адекватно оцінити красномовство винахідливість та сатиру іншомовного колеги. Американські журналісти характеризують мистецтво «майстра мікрофона» дещо специфічно і називають його, серед іншого, «Мухаммедом Алі ефірного інтерв’ю». Вельми iмовiрно, що сам Ларрі Кінг вважає це сумнівним компліментом. Хоча хто їх, американців, може сповна зрозуміти?

Цього року американські ЗМІ згадали про 45-річчя першого ефірного виступу Ларрі Кінга. Розпочиналася його кар’єра у Брукліні (там він народився), вперше помічений він був у Флориді, далі — в радіостудіях Вашингтона; де за рекордно короткий час став вельми відомим.

Найбільшу популярність принесла м-ру Кінгу робота у синдикаті новин CNN, де 1985 року він започаткував і став ведучим постійної програми «Ларрі Кінг у прямому ефірі». На той час це було перше в світі ток-шоу, в якому до ведучого можна було звернутися по телефону з будь-якої точки земної кулі. (Сьогодні цей прийом використовують усі.) «Ларрі Кінг у прямому ефірі» є й сьогодні найбільш популярною програмою CNN. І не дивно — ведучий регулярно залучає до розмови світових знаменитостей, таких, як Горбачов, Ясiр Арафат та «тисячі інших», згідно з повідомленням CNN в Інтернеті. Невдовзі після заснування програми участь у передачі стала честю, неабиякою відзнакою для всіх тих «дуже поважних персон», яких містер Кінг удостоює уваги та запрошення. І не тільки американських.

Професійне 45-річчя Ларрі Кінг відзначив так само професійно — «запустив» в ефір ще одну ексклюзивну програму- колонку під назвою «King’s Things», що можна приблизно перекласти як «Думки від Кінга». Як висловився журналіст CNN, Ларрі Кінгу є про що поговорити з глядачем, є чим зацікавити та подiлитися своїми думками і спостереженнями. Тематика колонки не обмежена певною темою — тут буде обговорення новин, особисті зацікавлення автора, книги, які він рекомендує прочитати, а ще — чимало речей, схованих за кулісами світової політики або в глибинах душ політиків. Все це — у добре знайомому глядачеві, дещо телеграфному стилі «Великого Ларрі». Журналісти CNN вважають, що у автора нової передачі ніколи не буде дефіциту думок або тем. (Як це часто трапляється із нашим братом: «Писати треба — писати нічого!»). Монологи «King’s Things» вже повністю комерціалізовані — їх можна купити на компакт- дисках, на них можна підписатися.

Попри те, що Ларрі Кінгу 68 років, його діяльність не обмежується активністю в CNN: підготовкою програм, організацією інтерв’ю зi знаними у світі людьми у прямому ефірі. Паралельно він написав і видав більше десятка книжок, а до того — постійно займається, не шкодуючи ні власних грошей, ні часу, благодійницькою діяльністю. М-р Кінг є вельми заможною людиною й сам фінансує свої філантропічні проекти. Він, зокрема, створив Кінг- кардіа фонд, який забезпечує хворим на серце майже безкоштовне лікування (тим людям, які не здатні сплачувати вельми коштовні операції). А нещодавно м. Кінг заснував фонд в $1 млн. для надання стипендій незаможним молодим людям, які бажають вивчати журналістику в університеті Джорджа Вашингтона. Філантропічні зусилля Кінга відзначені численними нагородами, а головне — вдячністю людей, яким допоміг славетний журналіст.

Що найбільше вражає у цій людині, знаменитій, багатій і вже не дуже, м’яко кажучи, молодій, так це фантастична працездатність. Працездатність, у порівнянні з якою багатьох iз нас можна вважати повними неробами. (Маються на увазі не тільки журналісти.) На підтвердження наведу невелику статистику. Починаючи з 1957 року, коли він почав працювати на радіо, м-р Кінг взяв 40 тисяч(!) інтерв’ю — у середньому це майже 900 інтерв’ю щорічно або 2—3 кожного дня його життя. Серед тих, iз ким розмовляв Ларрі, знаходимо всіх президентів США та їхніх дружин, віце- президентів та всіх інших впливових американських достойників. Під час останніх президентських виборів у США, зокрема, в процесі перерахунку голосів, гостями Кінга стали 348 персон, у тому числі обидва кандидати, Буш-старший і Лаура Буш, претенденти на посади віце-президентів. Після вересневих подій 2001 року Кінг взяв інтерв’ю у більш як 700 осіб, включно з майже 40 світовими політиками найвищого рангу. Серед інших, було опитано сотні потерпілих, свідків, аналітиків, поліцаїв, таксистів, чужоземців, пожежників, пілотів та ін., та ін.

Згідно з загальною думкою, Ларрі Кінг знаходиться сьогодні у розквіті свого таланту, хоча й добігає сьомого десятку свого життя. Жартівники кажуть, що його підтримують численні нагороди; серед них є, наприклад, такі: «За довершеність у журналістиці», за «Довершеність в ефірі», «Видатному майстру інтерв’ю і видатному інтерв’юеру» та ін. М-р Кінг має також власну зірку на Алеї Слави в Голлівуді. Не останнє місце у його житті посідає й родина — «Мухаммед Алі ефірного інтерв’ю» має п’ятеро дітей та три онука.

При підготовці матеріалу із вдячністю використано матеріали CNN в Iнтернеті

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати