Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Біженці біжать до Європи. І з Європи — також

15 січня, 00:00

Автори доповіді підкреслюють, що уряди Європи розглянули за останні 20 років 6,3 мільйона заяв щодо надання притулку. У кінці 1990-х Німеччина в середньому отримувала 26% таких заяв у рік, 14% заяв сьогодні припадає на Велику Британію. На третьому місці — Швейцарія (приблизно 11% заяв). Нідерланди отримують 8% заяв, а Франція завдяки жорсткій імміграційній політиці знизила кількість заяв до 6%. У Швеції хотіли б залишитися 5% біженців від загального числа тих, хто просив притулку в Європі.

Приваблюють біженців не тільки постіндустріальні європейські країни, але й ті, де ще зовсім недавно спостерігався відтік населення — наприклад, Угорщина. У держави Центральної Європи за статусом біженця нині звертаються на 20% частіше, ніж раніше. Наприкінці 1990-х тут просили притулку в середньому 27300 чоловік на рік. Про Україну в доповіді не говориться нічого. Як відомо, 10 січня Верховна Рада нарешті ратифікувала Міжнародну Конвенцію ООН про статус біженців 1951 року.

Щодо Нового Світу і країн Тихоокеанського регіону, то влади Канади і США за останні 20 років отримали два мільйони заяв. Австралія, Нова Зеландія і Японія поділили між собою тільки 1% від загальної кількості біженців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати